Diyarbakır'da kayyımın ücretli yaptığı teras yeniden ücretsiz

Diyarbakır'da kayyımın ücretli yaptığı teras yeniden ücretsiz
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kayyımın ücretli yaptığı "Seyir Terası"nı yeniden ücretsiz hale getirdi. Karar, Diyarbakırlılar ve yerli turistler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Artı Gerçek - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) kayyım yönetiminden geri aldığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kayyımın ücretli hale getirdiği Dicle Nehri ve Hevsel Bahçeleri'ni gören "Seyir Terası"nı yeniden ücretsiz yaptı.

Yenişehir ilçesine bağlı Fiskaya mahallesindeki cam terasa çıkıp manzarayı izleyenlerden Bülent Özceylan, "İzmir'den geldik. Buranın ücretsiz olduğunu duyduk ve memnun olduk. Ücretsiz olması halka hizmettir. Büyükşehir Belediyesine bu konuda teşekkür ederiz" dedi.

'KEYİF VERİCİ'

Terasın ücretsiz hale getirilmesinden memnun olduklarını belirten Cennet Cengiz, “Cam terasın daha önce ücretli olması ve şu anda ücretsiz şekilde halka açılması keyif vericidir. Bundan dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güzellikleri halka açmaları, göstermeleri bu güzel bir olay" ifadelerini kullandı.

Ümit İsafça da "Burada yapılmış olan Cam Teras'ın çok güzel bir hizmet olduğunu gördüm, çok memnun oldum. Memleketimizin bu tür hizmetlere ihtiyacı var. Ücretsiz olması da ayrıca bizim için bir avantajdır" diye konuştu. (MA)

Öne Çıkanlar