Diyarbakır'da kayyım 'Gönül Sohbeti' için Hatipoğlu'na 99 bin TL ödemiş

Diyarbakır'da kayyım 'Gönül Sohbeti' için Hatipoğlu'na 99 bin TL ödemiş
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımının "Gönül Sohbetleri" için Nihat Hatipoğlu'na 99 bin TL ödediği ortaya çıktı. 3 milyar liradan fazla borç bırakan kayyım yönetimi, seçimlerden önce de 'çerez' için 769 bin TL harcamıştı.

Artı Gerçek - 31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) kayyımlardan geri aldığı belediyelerin borç batağında olduğu ortaya çıkarken, geçmiş harcamalara dair yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Kayyımların 3 milyar TL'den fazla borç bıraktığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde borç tespiti devam ediyor. Daha önce "temsil, ağırlama, tören, fuar ve organizasyon giderleri" adı altında 769 bin TL'yi de çerez, çikolata ve içeceğe harcadığı ortaya çıkan kayyımın, bir program için Nihat Hatipoğlu'na belediye bütçesinden 99 bin TL verdiği ortaya çıktı.

Belediye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, "Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu" kapsamında 15 Ocak’ta “Gönül Sohbetleri” programı düzenledi. Nihat Hatipoğlu, programın konuğu oldu. Hatipoğlu'na program için 26 Şubat’ta belediye bütçesinden 99 bin TL ödeme yapıldı.

EN AZ 3 MİLYAR 345 MİLYON BORÇ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) kazandığı Amed Büyükşehir Belediyesi'nde kayyımların yarattığı tahribatlar bununla sınırlı değil. Eşbaşkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun, bir süre önce genel borç ile belediye bağlı DİSKİ'nin borcunun toplamının 3 milyar 345 milyon TL olduğu açıklamıştı. (MA)

Öne Çıkanlar