Diyarbakır'da polis rüzgarı hesaplayamadı, bir ilçe gaza boğuldu

Diyarbakır'da polis rüzgarı hesaplayamadı, bir ilçe gaza boğuldu
Yayınlanma:
A+ A-
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde polis, tarihi geçmiş gaz bombalarını imha etti. Ancak rüzgarın etkisiyle ilçe gaza boğuldu. Gözü yaşaran ve boğazı yananlar kendilerini kapalı alanlara attı.

Artı Gerçek - Silvan Emniyet Müdürlüğü'nün tarihi geçmiş gaz bombaları imha etme kararı, tüm ilçenin gaza boğulmasıyla sonuçlandı. Birçok kişi boğazının yanmasından ve gözlerinin yaşarmasından şikâyet etti.

Amida Haber'den İhsan Yılmaz'ın haberine göre, ekipler dün yüzlerce gaz bombasını alarak Silvan-Batman yolu üzerindeki çöplüğe götürdü. Geniş güvenlik önlemleri altında gaz bombaları ilçeden 6 kilometre uzaklıktaki alanda imha edildi. İmha edilen gaz bombalarının etkisi rüzgarın da etkisiyle yaklaşık 100 bin nüfuslu ilçeyi etkisi altına aldı. Gaz bombasının etkisiyle gözleri yaşaran ve ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar kapalı alanlara kaçtı.

BAŞTA OLAY ÇIKTIĞINI DÜŞÜNDÜK

İlçede yaşayan vatandaşlardan Necip Güzel, “Dün sabah iş yerime gittim. Bir süre sonra gözlerim yanmaya başladı. Ne olduğunu anlamadım. Başta olay çıktığını düşündük. Daha sonra öğrendik ki, emniyet tarihi geçmiş gaz bombalarını imha etmiş. Rüzgar vardı. Kötü etkilendik” dedi.

‘BOĞAZIM YANMAYA BAŞLADI’

Ramazan Boğa adlı vatandaş ise, “Mahallede otururken boğazım yanmaya başladı. Ne olduğunu anlamadım. Çarşıya gittim aynı koku orada da vardı. Sonra öğrendik ki tarihi geçmiş gaz bombaları imha edilmiş” diye konuştu. (Kaynak)

Öne Çıkanlar