Doktorların müdahale ettiği hastayı vurarak öldürdü; ‘Sadece babamla ilgileneceksin' dedi

Doktorların müdahale ettiği hastayı vurarak öldürdü; ‘Sadece babamla ilgileneceksin' dedi
Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mart 2022 21:07
A+ A-
Konya'da iki grup arasında yaşanan kavga sonrası yaralılardan birinin yakını, sedyede müdahale edilen yaralıyı öldürdü ve doktorun kafasına silah dayadı.

Sağlıkta şiddete her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Konya Kadınhanı'nda iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3'ü ağır 6 kişi yaralandı. Ağır yaralılar Şakir Öcal, Keramettin Turhan ve Musa Akdoğan ile hafif yaralı 3 kişi Kadınhanı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Keramettin Turhan'ın kaldırıldığı hastaneye gelen oğlu sedyede müdahale edilen yaralıyı öldürdükten sonra doktorun kafasına silah dayayarak "O artık öldü, şimdi babama müdahale edeceksin" dedi.

DOKTORUN KAFASINA SİLAH DAYADI

Sabah'ta yer alan habere göre eğlence merkezinde iki grup arasında alacak-verecek meselesi nedeniyle tartışma çıktı, silahların çekilmesi sonrası 3'ü ağır 6 kişi yaralandı. Ağır yaralılar Şakir Öcal, Keramettin Turhan ve Musa Akdoğan ile hafif yaralı 3 kişi Kadınhanı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Keramettin Turhan'ın oğlu Nurettin Turhan, Kadınhanı Devlet Hastanesine giderek yaralı Şakir Öcal'ı doktorlar müdahale ederken sedye üzerinde kafasına iki el ateş ederek öldürdü. Nurettin Turhan daha sonra görevli doktorun kafasına silah dayayarak, "O artık öldü, sadece babamla ilgileneceksin" diyerek tehdit etti.

Görevli doktor bu esnada saldırganın elini tuttu ve silah tekrar ateş aldı.Şans eseri yaralanan olmazken görevli doktor saldırganın elinden kurtulmayı başardı. Nurettin Turhan doktorun girdiği odanın kapısını kırarak, "babamla ilgilen seni de öldürürüm" dedi. Görevli doktor kafasına silah dayanmasına rağmen Keramettin Turhan'ı hayata döndürmeyi başardı, ancak ambulansla sevk edildiği Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti. Nurettin Turhan da bu sırada gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.