Dört öğrenci kazalarda öldü: Gebze'de lise öğrencilerinden üst geçit eylemi

Yayınlanma:
A+ A-
Gebze'de Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okulun bulunduğu yerde üst geçit yapılması için eylem yaptı. Öğrencileri, karşıdan karşıya geçerken dört öğrencinin öldüğünü hatırlatarak, “Bizim burada can güvenliğimiz yok" dedi.

KOCAELİ- Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Azra Oymak'ın trafik kazasında ölümünün ardından lise öğrencileri üst geçit yapılması için yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

GOSB içinde yer alan Tadım Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Azra Oymak’ın geçtiğimiz çarşamba günü (20 Eylül) E-6 Karayolunda karşıdan karşıya geçerken iki aracın çarpması sonucu vefat etti.

DÖRT ÖĞRENCİ KAZALARDA ÖLDÜ

Oymak'ın arkadaşları E-6 Karayolunun bir kısmını trafiğe kapatarak eylem yaptı. Öğrenciler okulun açıldığı 2008 yılından bu yana dört öğrencinin trafik kazalarında öldüğü hatırlatarak şunları söyledi:

“Arkadaşımız yoldan karşıdan karşıya geçerken iki aracın ard arda çarpması sonucu öldü. Yüksek ulaşım ücretleri nedeniyle her gün yüzlerce arkadaşımız bu yolu kullanmak zorunda kalıyor. Bizim burada can güvenliğimiz yok. Alt geçit yapılmasını ve yüksek ulaşım ücretleri karşısında öğrencilerin ücretsiz olarak okullarına ulaşması için bir çalışma yapılmasını istiyoruz. Taleplerimizin dikkate alınmasını ve hayatlarımızın bu kadar değersiz olmadığını görmek istiyoruz.”

Öne Çıkanlar