Trafik kazası tutanağı artık e-Devlet'ten alınabilecek

Trafik kazası tutanağı artık e-Devlet'ten alınabilecek
Yayınlanma:
A+ A-
Emniyet Genel Müdürlüğü, maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanaklarının e-Devlet üzerinden sunulmaya başlandığını açıkladı.

Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanaklarına e-Devlet üzerinden erişimin 3 Ocak'tan itibaren açıldığı açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM) yapılan açıklamada, maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanaklarının kaza taraflarına e-Devlet üzerinden sunulmasına ilişkin çalışmaların tamamlandığı ve 3 Ocak itibarıyla hizmete açıldığı belirtildi. Açıklamada, sürücülerden ve yolculardan, seyahatleri boyunca can güvenlikleri için emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları istendi.

EGM’den yapılan açıklama şöyle:

"Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanaklarının kaza taraflarına e-Devlet üzerinden sunulmasına ilişkin çalışmalar tamamlanarak 03 Ocak 2022 tarihi itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.

Bu kapsamda; vatandaşlarımız tarafından 3 Ocak 2022 tarihinden itibaren Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanaklarına e-Devlet üzerinden ulaşılabilmektedir.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere ve yolculara seyahatleri boyunca can güvenlikleri için emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları hatırlatılır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Öne Çıkanlar