Erdoğan'ın 'helalleşme' çıkışına yanıt: Emine Şenyaşar'ı görmeden nasıl olacak?

Erdoğan'ın 'helalleşme' çıkışına yanıt: Emine Şenyaşar'ı görmeden nasıl olacak?
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan’ın ‘Her an her zaman helalleşmeye açığım’ şeklimdeki sözlerini hatırlatan Ferit Şenyaşar, ‘Emine anneyi görmeden helalleşme nasıl olacak?’ diye sordu.

Urfa’da AKP’li milletvekilinin koruma ve yakınlarının saldırısında aile fertleri öldürülen Şenyaşar ailesinden partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "helalleşme" sözlerine yanıt geldi. Ferit Şenyaşar, annesini ve verdiği adalet mücadelesini işaret ederek "Emine anneyi görmeden helalleşme nasıl olacak?" diye sordu.

Suruç’ta 24 Haziran 2018 seçimleri sürecinde ‘esnaf ziyareti’ yapan AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti 570’inci gününe girdi. Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken; Ferit Şenyaşar, bugün de Urfa Adliyesi önüne gelerek nöbeti başlattı.

‘EMİNE ŞENYAŞAR’IN ADALET MÜCADELESİ SÜRÜYOR’

Ferit Şenyaşar, adalet taleplerini yenileyerek herkesten mücadelelerine destek olmasını istedi. Adalet Nöbeti’nin sürdüğünü belirten Ferit Şenyaşar, "Annemin adalet nöbeti devam ediyor. Anne adalet istiyor. 2 oğlu ve eşi devlet hastanesinde katledildi, bir oğlu da 4 yılı aştı tek kişilik hücrede tutuluyor. Anne bu şartlar altında evde oturamıyor. Bu sebeple hasta haliyle adliye önüne gelmek zorunda kalıyor" dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün gece katıldığı bir televizyon programında, sarf ettiği "Benim şimdi helalleşme noktasında, böyle bir sıkıntı varsa tabii ki her an her zaman helalleşmeye açığım" yönündeki cümlelerine değinen Şenyaşar, "Anne defalarca yetkililere buradan seslendi ve ‘adaleti sağlayın’ dedi. Yetkililer helalleşmekten bahsediyor. Bu anneyi görmeden helalleşme nasıl olacak? Annenin talebi milyonların talebi. Anne adalet istiyor. Önümüzde bir seçim var. Adalet sağlanamazsa her yerde miting alanlarında annenin talebi haykırılacak. Anne hasta, tedavi olması gerek. İnsan olan bu çağrıya kayıtsız kalmaz" şeklinde konuştu. (MA)

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar