Emine Şenyaşar 104 gündür bakanlık önünde: İktidar bu sesi duymuyor

Emine Şenyaşar 104 gündür bakanlık önünde: İktidar bu sesi duymuyor
Adalet Nöbeti’ni 104 gündür Adalet Bakanlığı önünde sürdüren Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “İktidar bu sesi duymuyor” diye tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Urfa’dan Ankara Adalet Bakanlığı önüne taşıdığı Adalet Nöbeti 104’üncü gününde sürüyor.

Emine Şenyaşar, katliamda sağ kurtulan aynı zamanda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Urfa Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile bir kez daha Adalet Bakanlığı ile görüşmek üzere bakanlık önüne geldi.

Bakanlık kapılarının kendilerine kapalı olması sebebi ile Adalet Bakanıyla bir kez daha görüşemeyen Şenyaşar ailesi, bakanlığın önüne “Normalleşmenin, yumuşamanın yolu adaletten geçiyor. Üstünlerin hukukuna karşı Adalet Nöbeti’miz 104’üncü gününde” ve “Dün adalet için buradaydım bugün de buradayım. Öbür gün borcum olsun yaşarsam mutlaka geleceğim. Ta ki adalet gelene kadar” yazılı dövizleri astı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a bir kere daha seslenen Emine Şenyaşar, tutuklu bulunan oğlunun serbest bırakılmasını istedi.

GERGERLİOĞLU: İKTİDAR BU SESİ DUYMUYOR

Emine Şenyaşar’ı ziyaret eden DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün Adalet Bakanı ile görüşmeleri engellenen Barış Anneleri’nin de Emine Şenyaşar’ı ziyaret etmek istediklerini, ancak polis engellemesinden kaynaklı gelemediklerini belirtti. Emine Şenyaşar’ın Adalet Bakanı ile görüşme taleplerinin sürekli reddedildiğini belirten Gergerlioğlu, “Fadıl Şenyaşar içeride tutuluyor ve adaletsiz yargı devam ediyor. 100 günü geçti ama annemiz hala burada. Bu iktidar bu sesi duymuyor” şeklinde konuştu.

Gergerlioğlu ayrıca 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrası oğlu tutuklanan Sevinç Çakır’ın da Emine Şenyaşar’dan etkilenerek Adalet Bakanlığı önünde başlattığı oturma eylemini 27’nci gününde sürdürdüğünü belirtti. (MA)


Öne Çıkanlar