Emine Şenyaşar'ın Adalet Nöbeti 88'inci gününde devam etti: 'Bu zulüm normal bir zulüm değil'

Emine Şenyaşar'ın Adalet Nöbeti 88'inci gününde devam etti: 'Bu zulüm normal bir zulüm değil'
Emine Şenyaşar, Adalet Bakanlığı önündeki Adalet Nöbeti’ni 88’inci gününde sürdürdü. Ailesinin yok edildiğini belirten Şenyaşar, "Bu zulüm normal bir zulüm değil" dedi.

Artı Gerçek - Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde eski AKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti, 88'inci gününde devam etti. Adalet Bakanlığı önündeki nöbetti Emine ve Ferit Şenyaşar, birlikte sürdürdü.

Bakanlığın demirlerine, “Bakanlığın kapısını kilitleyerek içeride saklanmak acizliktir. 2 oğlum ve eşim Devlet hastanesinde katledildi. Tek talebimiz adalettir” dövizi asıldı. Şenyaşar’ı eski CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ziyaret etti.

'AİLEMİ ÖLDÜRENLER DIŞARIDA'

Bakanlık önünde konuşan Şenyaşar, “Adalet Bakanlığı önünde oturuyoruz, kapıları üzerimize kilitlediler. Bizden haberleri bile yok ama biz buradayız. 6 yıldır oturuyorum. Yeter artık oğlumu bıraksınlar biz de evimize gidelim. Bu zulüm normal bir zulüm değildir. Bir aileyi yok ettiler. İnsan hastanenin içinde katledilmez, kayıtları saklamaz. Ailemi öldürenler dışarıda, oğlumu bir hapishane hücresinde tutuyorlar” dedi.

Bakanlık önündeki eyleminin ardından Emine Şenyaşar oğlu Ferit Şenyaşar ile Meclis’e geçti. (MA)

Öne Çıkanlar