Emniyet'ten 'deprem' açıklaması: Provokatif paylaşım yapanlar hakkında işlem başlatıldı

Emniyet'ten 'deprem' açıklaması: Provokatif paylaşım yapanlar hakkında işlem başlatıldı
Yayınlanma:
A+ A-
EGM'den yapılan açıklamada, Düzce deprem sonrası yeni bir deprem beklendiğine ilişkin paylaşım yapan hesaplara işlem başlatıldığı duyurdu.

Artı Gerçek-Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bazı sosyal medya hesaplarından, merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan deprem sonrası yeni bir deprem beklendiğine ilişkin paylaşım yapıldığı belirti. Emniyet "yeni bir deprem beklendiği" yönündeki paylaşım yapanlar hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Eminiyetin açıklaması şöyle:

"Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan yeni bir deprem beklendiği yönündeki dezenformasyon içerikli provokatif paylaşımlara itibar etmeyiniz. Bu ve benzeri paylaşım yapan hesap yöneticileri hakkında yasal işlem başlatılmıştır."

NE OLMUŞTU?

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde dün sabah saat 04.08’de 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 6.0 olarak ölçerken AFAD yaptığı açıklamada 5.9 büyüklüğünde olduğunu belirtti.

Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 10.6 kilometre, AFAD ise 6,81 kilometre olduğunu açıkladı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar