Erbakan Üniversitesi'nde silahlı saldırı: Öğretim görevlisi, dekanlıktaki odasında ayağından yaralandı

Erbakan Üniversitesi'nde silahlı saldırı: Öğretim görevlisi, dekanlıktaki odasında ayağından yaralandı
Yayınlanma:
A+ A-
Konya'da Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Uluç, odasında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Polis, olaya karıştığı öne sürülen aynı fakültedeki Prof. Dr. Galip A.'yı gözaltına aldı.

Artı Gerçek - Konya'daki Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin İlahiyat Fakültesi Dekanlık binasında silah kullanıldı.

Olay, saat 17.40 sıralarında Meram ilçesi Yeni Yol Caddesi'ndeki Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Dekanlık binasında meydana geldi. Felsefe ve Din bilimleri Bölümü İslam Felsefesi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Uluç, dekanlık binasındaki odasında bulunduğu sırada yanına aralarında daha önceden husumet bulunduğu iddia edilen aynı bölümdeki öğretim üyesi Prof. Dr. Galip A. ile üniversite ile ilişkisinin bulunmadığı belirtilen kardeşi İzzet A. geldi. Aralarında çıkan tartışmanın ardından silahla ateş edilen Tahir Uluç, ayağından yaralandı.

Prof. Dr. Galip A. ve kardeşi İzzet A., olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine fakülteye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı Prof. Dr. Tahir Uluç, ambulansla üniversitenin Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Polis kısa sürede olaya karışan Prof. Dr. Galip A.'yı gözaltına aldı. Kaçan İzzet A.'nın yakalanması için ise çalışmalar sürüyor. (DHA)

Öne Çıkanlar