Erdoğan’a ‘Böyle bir Japon atasözü yok’ diyen gencin ikamet uzatma başvurusu reddedildi

Erdoğan’a ‘Böyle bir Japon atasözü yok’ diyen gencin ikamet uzatma başvurusu reddedildi
Türkiye'de ikamet eden sosyal medya fenomeni Yoshi Enomoto, ikamet uzatma başvurusunun reddedildiğini duyurdu.

Sosyal medya fenomeni Yoshi Enomoto, ikamet uzatma başvurusunun reddedildiğğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. "Reddedilecek ne yaptığımı bilmiyorum" diyen Enomoto, 19 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir söyleşide dile getirdiği 'Japon atasözü' ile ilgili, "Böyle bir Japon atasözü olmadığını gördüm" ifadelerini kullanarak sosyal medyada gündem olmuştu.

Enomoto, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "İkamet uzatma başvurum reddedildi. En yakın zamanda yurt dışına çıkmam lazım. Reddedilecek ne yaptığımı bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla red sebebi hiç açıklanmaz. Hem binlerce TL boşa gitti, hem de Türkiye’nin artık kalmamı istememesi de beni çok üzüyor. Yurt dışına çıktıktan sonra tekrar başvuru yapacağımı düşünüyorum. Ama bir kere reddedildikten sonra kabul edileceği ihtimal ne kadar var…" ifadelerini kullandı.

Enomoto, daha sonra yaptığı paylaşımda Göç İdaresi ile iletişime geçtiğini ve yeni bir görüşme yapacağını açıkladı. Enomoto paylaşımında şu ifadeyi kullandı: "Göç İdaresi ile iletişime geçtim. Pazartesi bir görüşme yapacağız. Evraklarıma tekrar baktığında bir sorun olmadığını görmüşler. Yani muhtemelen Türkiye'de kalmaya devam edebilirim. Çok sayıda mesaj geldiği için dönüş yapamadım ama yardım etmek istediğiniz için çok teşekkür ederim."

Öne Çıkanlar