Erdoğan'dan EYT açıklaması: Arzumuz yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak

Erdoğan'dan EYT açıklaması: Arzumuz yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılın son Kabine toplantısının ardından Beştepe'de açıklama yaptı. "Arzumuz EYT'yi yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak" diyen Erdoğan'ın ardından Bakan Vedat Bilgin de "Bu hafta açıklayacağız" dedi.

Artı Gerçek- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki 2022'nin son Kabine toplantısı sona erdi.

Beştepe'de yaklaşık 3 saat 40 dakika süren toplantının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan kameraların karşısına geçti. Açıklamasında EYT'ye kısaca değinen Erdoğan "Çalışanlarımızın emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak çalışmayı yakında tamamlıyoruz" diyerek yılbaşından önce çalışmanın tamamlanacağını işaret etti.

.Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'DOĞALGAZDAKİ YENİ MÜJDELER'

- Biraz sonra doğalgazdaki yeni müjdelerimizi milletimizle paylaşacağız.

- Girdi maliyetlerindeki artışların üstünde fiyatlamalar yaparak fırsatçılık peşinde koşanları asla affetmeyeceğiz. Bu Fırsatçılar, gemiyi delmeye çalışan haramzadeler, ahlaksızlar, namussuzlardır.

EYT AÇIKLAMASI

İnşallah memur ve emekli maaş artışlarını da bu anlayışla yapacağız.

- Çalışanlarımızın emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak çalışmayı yakında tamamlıyoruz. Arzumuz EYT'yi yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak.

YENİ ANAYASA GÜNDEMİ

- Önümüzdeki yıl adalette, verilen tüm hizmetleri yargıya memnuniyetin en üst seviyeye çıkmasını sağlamaya dönük olarak geliştirmeye sürdüreceğiz.

Yeni anayasa gündemimizdeki yerini koruyacak. Yargılamalarının hızlı ve etkin sonuçlanmasını temin edecek yeni adımlar atacağız. Avukatlarımız için yeni çerçeve kanun hazırlayacağız.

'SURİYE'DE YENİ ADIMLAR ATACAĞIZ'

- Suriye'de ülkemize yönelik tehditleri tamamen yok etmek için 30 kilometre derinliğindeki güvenlik hattımızdaki boşlukları kapatacak, yeni adımlar atacağız.

Terör örgütünün silahlı kapasitesi yanında güç ve destek aldığı tüm kaynaklarını tüm altyapısını imha edecek yeni bir mücadele safhasına geçeceğiz.

'8 MİLYAR METREKÜPLÜK DOĞALGAZ REZERVİ'

-Bugün sizlere vermek istediğim müjdeleri daha fazla geciktirmek istemiyorum. Fatih Sondaj Gemimiz, Çaycuma 1 sondajında denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğalgaz rezervini keşfetti.

Yeni keşfimiz ve mevcut rezervin son değerlenmesiyle birlikte Karadeniz'de keşfettiğimiz doğalgazın bugünkü rakamla uluslararası piyasalardaki karşılığı 1 trilyon doları bulmaktadır. İşte onun için 2023 çok önemli."

BAKAN BİLGİN: BU HAFTA AÇIKLAĞACAĞIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de Kabine toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bakan Bilgin, EYT düzenlemesine ilişkin soruya, "Bu hafta açıklayacağız" dedi.

Bilgin, EYT'de yaş şartı olacak mı? sorusuna ise "O gün açıklayacağız" yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar