Eren Erdem: Linç kampanyasıyla karşı karşıyayım

Eren Erdem: Linç kampanyasıyla karşı karşıyayım
CHP'li Eren Erdem, Artı TV’de Gece Editörü’ne yaptığı değerlendirmelerin ardından çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Gömük, CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak 'yakalama' talep etmişti. CHP Milletvekili Eren Erdem, hakkındaki yakalama talebini dün akşam Artı TV’de Gece Editörü’nde değerlendirmişti.

İLGİLİ HABER: EREN ERDEM: 'MİT TIRLARI TUTANAKLARI'NI TEZCAN'DAN ALDIM

Erdem'in Artı TV'ye yaptığı açıklamalar yandaş medya başta olmak üzere bir çok yayın kuruluşunda haber oldu. Bunun üzerine Erdem yeni bir açıklama yayınladı. Erdem, Artı TV'deki açıklamalarının yayın organlarınca çarpıtıldığını belirtti. Erdem'in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Dün geceden beri, siyasi yaşamım boyunca yürütülen linç kampanyalarından biri ile daha karşılaştık. Şunu ifade etmeliyim ki, hakkımda yazılıp çizilen hiçbir şey gerçeği yansıtmamaktadır.

Dün akşam telefonla bağlandığım Artı TV'deki açıklamalarım ucu başı kesilerek kullanılmıştır. Ben hayatım boyunca hep dürüst oldum ve hiçbir yol arkadaşımın aleyhinde konuşmadım. Bana hakkımda yakalama talebi olduğunu söyleyen Artı TV sunucusu, yine savcılarca basına sızdırılan hakkımdaki kumpas iddianamesinden sorular sormuştur.

O sorulara verdiğim yanıtlar bağlamından kopartılarak kullanılmaktadır. İşin esası ise şudur;

Zaman gazetesi ziyareti ile ilgili sorulan soruda; o gün basın çalışanları ve gazetecilik yapmaya çalışanlar için rutin olarak tüm gazeteleri ziyaret kararına binaen verdiğim cevap zaten bilinen ve konuşulan bir hadisedir. Yaklaşık 1 yıl önce Sn. Dursun Çiçek, Ahmet Hakan ile yaptığı söyleşide bunu ifade etmiştir. Yani ne CHP, ne de Sn. Kılıçdaroğlu töhmet altında bırakılamaz. Bu yanlı ve kötü niyetli tutumu tekzip ettiğimi bildiririm.

Diğer soru ise, mit tırları tutanaklarını nasıl temin ettiğim yönünde idi. Sn. Bülent Tezcan, 2014 senesinde bir basın açıklamasıyla bu tutanakları göstermiştir. Bu bir suç değil, sn. Tezcan'ın sorumlu siyaset anlayışından kaynaklı vekillik vazifesidir. O basın açıklaması ile aleni hale gelen bu evrakları ben de temin edip okudum. Bu açık, basının önünde gerçekleşen bir hadisedir. Sanki, gizli kapaklı bir iş olmuş ve ben bunu söylüyorum gibi yansıtılan hadise gerçek dışıdır. Ve bu basın açıklaması nedeniyle sn.Tezcan, görevini yapmıştır. Zaten bugün kendisi açıklama yaparak bu hususu teyid etmiş, bu kadar sıradan bir hadise üzerinden yürütülen tezviratlar çökmüştür. Konu bundan ibarettir.

Bir Cumhuriyet Halk Partili için listelerde olmak ya da olmamak bir önem taşımaz. Ben bir Parti Meclisi üyesiyim. Günlerdir, tüm medyanın şahsıma yönelik saldırıları, seçim sürecini şahsıma iftiralar düzerek partimi karalamaya yönelik bir kampanyayla domine etme çabasıdır. Cumhuriyet Halk Partisi ne fetö ne de başka bir terör örgütünün bulaşamayacağı kadar büyük ve güçlüdür.

Bu bağlamda; parti içi tartışmaların siyasi duruş ve ilkeli gazetecilik saikleri gereğince atılan adımları karalamak adına havuz gazeteleri ve televizyonlarınca mesnet yapıldığını bilen hiçbir vatandaşımız bu çukur medyasına itibar etmediği gibi; çarpıtılan ve bağlamından kopartılarak lanse edilen açıklamalarım ile ilgili yapılan tezviratlarla ilgili hukuk önünde hesaplaşacağımdan emin olabilirler.

Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'nin kampanyası kapsamında partililerimle birlikte sokak sokak çalışmaya devam edeceğimi duyurup, saygılarımı sunarım. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar