Esnaf 'boğuluyorum' dedi, polis tokatla karşılık verdi

Esnaf 'boğuluyorum' dedi, polis tokatla karşılık verdi
Yayınlanma:
A+ A-
Ankara Adliyesi’nin D kapısının önündeki bir alanda esnaf olduğunu söyleyen bir kişi, polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. En az altı polisin yere yatırdığı kişinin "boğuluyorum" feryadına karşı bir polis daha gelerek yerdeki kişiye tokat attı.

Artı Gerçek- Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında yürütülen hukuki süreci takip etmek için Ankara Adliyesi önüne gelen gazeteciler, polisin müdahalesiyle karşılaştı. Gazeteciler, İletişim Başkanlığı basın kartlarını ve adliye muhabiri kartlarını göstermelerine rağmen adliyeye alınmadı; gazetecilerin kimlik kartları toplandı, çektikleri görüntüler sildirildi, kameralarına zarar verildi.

O sırada esnaf olduğunu söyleyen bir kişi ile polisin arasında çıkan tartışma şiddetlendi, vatandaş en az altı polis tarafından yere yatırılarak darp edildi. Darp edilen vatandaş korkmuş vaziyette "boğuluyorum" diyerek birkaç defa bağırdı ancak başka bir polisin "boğulmazsın lan, yalan söyleme" diyerek yerdeki vatandaşa defalarca tokat attığı görüldü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar