Evi basılan gazeteci: Silah doğrulttular, ters kelepçeyle beklettiler

Evi basılan gazeteci:  Silah doğrulttular, ters kelepçeyle beklettiler
Yayınlanma:
A+ A-
Gazetecilere yönelik operasyonda evi basılan Jinnews muhabiri Dilan Babat, yaşadıklarını Artı TV'ye anlattı. Babat, evde bulunan diğer gazeteci arkadaşının üzerine silah doğrultulduğunu ve üç buçuk saat ters kelepçe ile bekletildiklerini söyledi.

Artı Gerçek - Gazetecilere yönelik bu sabah düzenlene operasyonda evi basılanlardan biri de Ankara Jinnews muhabiri Dilan Babat'tı. Babat yaşadıklarını Artı TV'ye anlattı.

Sabah 06.00 sularında emniyet güçlerinin evine uzun namlulu silahlarla baskın düzenlediğini belirten Babat, “Ben odamdaydım. Beni yere yatırıp, uzun namlu silahlarla içeri girdiler. Sakin olun dediğimde ise yine dinlemediler. Üzerimize yatıp, görüntü alana kadar ters kelepçeyle beklettiler” dedi.

Evde bulanan diğer gazetecilerin de ters kelepçe yapılarak yere yatırıldığını söyleyen Babat, şunları anlatt:

“Gazeteci arkadaşım Rozerin’in de üzerine silah doğrulttular ve üç buçuk saat ters kelepçe ile bekletildik. Çok fazla hakaret ve küfür edildi. Bilgisayar ve telefonlarımıza el konuldu. Evimizi en ince ayrıntılara kadar arandı. O saatlerde büromuz da aranmış ve ekipmanlarımıza el konulmuş. Bu saldırın yeni odağı değiliz. Yıllardır özgür basın geleneğine dönük ciddi bir saldırı var. Diyarbakır’da 16 arkadaşımız gözaltına alınıp, tutuklandı. Onların kalemi yerde kalmadıysa, şimdi gözaltına alınan arkadaşlarımızın da kalemi yerde kalmayacak. Yazdıklarımızla iktidarı rahatsız etmeye devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar