Fatih Portakal: Yarın beni de alırlar sizi de alırlar

Fatih Portakal: Yarın beni de alırlar sizi de alırlar
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 01:59
A+ A-
Fatih Portakal, Sözcü gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında hazırlanan 'FETÖ' iddianamesine tepki gösterdi.

Sözcü gazetesi yazarları ve çalışanları hakkında hazırlanan 'FETÖ' iddianamesine bir tepki de FOX TV Ana Haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal'dan geldi.

Fox TV canlı yayınında, Sözcü yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru ve çalışanları hakkında hazırlanan iddianame ile birlikte Türkiye'de herkesin 'FETÖ'den tutuklanabileceğini söyleyen Portakal, "Yok artık gündemine geldik. Herkes FETÖ'cü olarak alınabilir, bu sözü bu cümleyi kurduktan sonra yarın beni de alırlar sizi de alırlar herkesi alabilirler. Ama geçmişte manşet atanlar, kitap yazanlar onlara dokunulmaz. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı bile gözaltına alınmıştı... Geçmiş olsun diyelim iki büyüğe. Yok artık dediğimiz olay, Emin Çölaşan yılların gazetecisidir. Necati Doğru yılların gazetecisidir. Ergenekon ile başlayan Balyoz'la devam eden o kumpas davalarına nasıl tavır aldıklarını bilirsiniz… Sayın savcı 'üye olmamakla' diye bir tabir kullanıp FETÖ suçlaması yöneltiyor" diye konuştu. 

İLGİLİ HABER: FATİH PORTAKAL'A SORUŞTURMA

NE OLMUŞTU?

Sözcü gazetesinden 5 kişi hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Bu isimler arasında yazarlar Emin Çölaşan ve Necati Doğru da vardı. (HABER MERKEZİ)

İLGİLİ HABER: EMİN ÇÖLAŞAN VE FATİH PORTAKAL'A 'FETÖ' SORUŞTURMASI