Gözaltına alınan Fatih Yaşlı serbest bırakıldı

Gözaltına alınan Fatih Yaşlı serbest bırakıldı
Fatih Yaşlı, Twitter'daki bir paylaşımının şikayet edilmesi gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ankara'da akademisyen ve yazar Fatih Yaşlı, Hilal Kaplan'ın eski yardımıcı Feyza Öznur'un şikayeti üzerine bugün gözaltına alındı. Adliyedeki işlemlerinin ardından serbest bırakılan Yaşlı, "bana savcılıktan ifade vermem için tebligat ulaşmadı elime. Tebligat yollamamışlar yani ortada tebligat yok. Tebligat olmadığı için de ifade vermeye gitmediğim gerekçesiyle yakalama kararı çıkartılmış." dedi.

TKP, Twitter'da bir paylaşım yaparak Fatih Yaşlı'nın gözaltına alındığını protesto ederek duyurdu. 

TKP'nin açıklaması şöyle:

TKP Danışma Kurulu üyesi Fatih Yaşlı, Sol Haber Portalı'ndaki yazıları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Bu hukuksuz gözaltıyı protesto ediyoruz. Süreçle ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız 

Yaşlı da daha sonra "Adliyedeyim, bir yazı nedeniyle alındım. Birazdan bırakacaklar" tweetini paylaşdı. 

Adliyede savcılığa verdiği ifadesinin ardından serbest bırakılan Yaşlı, gözaltına alınmasıyla ilgili olarak Sol Haber Portalı'na konuştu.

Yaşlı "Feyza Öznur isimli Pelikan yalısına yakın olan sosyal medyada çıkan bir kadın vardı. O kadın ‘geçinemiyoruz’ diyen yurttaşlarla ilgili olarak bir video çekmişti. Ben de o videonun üzerine ‘Bir haysiyetsizlik müsameresi sergileniyor. İnsanlar Türkiye’de açlıktan, yoksulluktan intihar ederken bir haysiyetsizlik müsameresi sergileniyor Pelikan yalısından" şeklinde bir twit atmıştım. Twiti bulamıyorum, çünkü videoyu sildiği için benim twitim de kaybolmuş" dedi.

TEBLİGAT GİTMEDİ, YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Bunun üzerine Feyza Öznur’un kendisi hakkında hakaret iddiasıyla şikayette bulunmuş olduğunu öğrendiklerini kaydeden Yaşlı "Şikayet etmiş. Fakat bana savcılıktan ifade vermem için tebligat ulaşmadı elime. Tebligat yollamamışlar yani ortada tebligat yok. Tebligat olmadığı için de ifade vermeye gitmediğim gerekçesiyle yakalama kararı çıkartılmış. Bugün de telefon edip karakola gelin demek yerine AŞTİ’de otobüse binerken otobüsten gözaltına aldılar."

Öne Çıkanlar