Fatsa'da 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan çiçekçi serbest bırakıldı

Fatsa'da 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan çiçekçi serbest bırakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Ordu'nun Fatsa ilçesinde lise öğrencisi S.T. (15), çiçekçide cinsel istismara uğradı. Olayı, S.T.'nin rehberlik öğretmeni ortaya çıkardı. Gözaltına alınan A.T., serbest bırakıldı. Karara S.T. ve ailesi tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Ordu'nun Fatsa ilçesinde bir iş yerinde staj yapan lise 2'nci sınıf öğrencisi S.T., çalıştığı yerin siparişleri için çiçekçiye gitti. Dükkan sahibi A.T., çocuğa cinsel istismarda bulundu. Korkup, dışarı çıkan S.T. yardım için bir arkadaşını aradı. Bu sırada A.T. olayın duyulmaması için S.T.'yi tehdit etti.

OLAYI REHBER ÖĞRETMENİ ORTAYA ÇIKARDI

Ertesi gün okula giden S.T.'nin davranışlarından şüphelenen rehberlik öğretmeni, ne olduğunu sordu. S.T. de çiçekçide A.T.'nin kendisine yönelik cinsel eylemini anlattı. Öğretmen, durumu aileye bildirdi. S.T.'nin ailesi de polise giderek, şikayetçi oldu.

SERBEST BIRAKILDI

Şikayet sonrası gözaltına alınan A.T., ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. 'Cinsel istismar' iddiasıyla adliyeye sevk edilen A.T. hakimlikçe 'delil' yetersizliği gerekçesiyle adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı. Çiçekçiye giden S.T.'nin yakınları, karara tepki gösterdi.

ÇOCUĞU TEHDİT DE ETTİ

A.T.'nin kendisini tehdit ettiğini belirten S.T., "Beni, 'Yaşadıklarımız aramızda kalacak' diyerek, tehdit etti. Birine anlatmam halinde ailemin beni okuldan alabileceğini ve babama zarar verebileceği yönünde tehditler etti" diye konuştu.

AİLE TEPKİLİ

Günlerce dışarı çıkamadığını ifade eden S.T. “Okula gittiğimde rehber öğretmenimiz ağladığımı gördüğünde ne olduğunu sordu. Kendisine durumu anlattım. Şu anda çok korkuyorum. Günlerdir dışarı çıkamıyorum. Ceza alması için bana tecavüz edilmesi ya da benim öldürülmem mi gerekiyordu? Erken önlem aldığım için suçlu ben mi oluyorum?" dedi.

Anne Zeliha T. de şüpheli A.T.'nin tutuklanmasını isteyerek, "Bu başka bir çocuğun başına gelebilirdi. O şahsı tanımıyorum, husumetim de yok. Başka birilerinin canının yanmaması için bu kişinin tutuklanmasını istiyorum. Kendisine iftira attığımızı söylemiş. Bizim onunla ne alıp, veremediğimiz var da iftira atalım. Tanımadığım birisi" dedi.

Suçlamaları kabul etmeyen A.T.’nin ifadesinde ise “Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Ben herhangi sözlü ya da fiziki bir istismarda bulunmadım. İddiaların hepsi asılsızdır. Bana iftira atılmaktadır. Böyle bir olay söz konusu olmadı, yaşanmadı” dediği öğrenildi. (DHA)

Öne Çıkanlar