Fazıl Say, Sezen Aksu'nun Erdoğan'a yanıt olan 'Avcı' şiirini besteleyecek

Fazıl Say, Sezen Aksu'nun Erdoğan'a yanıt olan 'Avcı' şiirini besteleyecek
Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Ocak 2022 02:37
A+ A-
Say, yeni çalışmasını sosyal medyadan duyurdu.

Sanatçı Fazıl Say, Sezen Aksu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 'dilinin koparılması' tehdidine yanıt olarak yazdığı ve bir günde 70’ten fazla dile çevrilen "Avcı" adlı şiiri besteleyeceğini duyurdu.

Sosyal medya platformu Twitter'dan açıklama yapan Say, "Önümde 'Avcı' adındaki şiir. Nasıl bestelerim diye düşünüyorum. Merak etmeyin, şairinden izin aldım. Kendisi bestelemeyecekmiş, yapmak isterim bu durumda. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım layık olmak için" dedi.

Say, "Sezen Aksu'nun en anlamlı şiiri" dediği sözlere yapacağı besteye 2023 için hazırladığı "Kadın Şairler" adlı projesinde yer vereceğini de belirterek şunları söyledi:

"Bir 'kadın şairler' projemden bahsetmiştim. 2023’e yetiştireceğim. Gülten Akın, Birhan Keskin, Nilgün Marmara, Gonca Özmen, Lale Müldür ve daha pek çok şair, genç şairler de var, 15. yüzyıldan Zeynep Hatun da var. Elbette ki Sezen Aksu da var. Ve bence en anlamlı şiiri.. Çalışmaya."

 

NE OLMUŞTU?

"Şahane Bir Şey Yaşamak" şarkısındaki ifadeler nedeniyle hedef gösterilen Sezen Aksu, Erdoğan'a Avcı adlı şiirle yanıt vermişti. Erdoğan, daha sonra gelen tepkilerin ardından dünkü canlı yayında sözlerinin muhattabının Sezen Aksu olmadığını söyleyerek geri adım atmıştı.