Furkan Vakfı kapatıldı

Furkan Vakfı kapatıldı
Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın faaliyetleri yasaklandı. Vakıf, AKP hükümetine yönelik eleştirileriyle öne çıkıyordu. Vakfın başkanı ve yöneticileri gözaltına alınmıştı.

HABER MERKEZİ- AKP hükümetine yönelik eleştirileriyle ve yöneticilerinin gözaltına alınmasıyla gündeme gelen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın faaliyette bulunması yasaklandı. 

Yasakla ilgili karar Adana Valiliği'nden yapılan açıklama ile duyuruldu. Yazılı açıklamada, vakfın faaliyetlerinin geçici olarak men edildiği bildirildi.

Açıklamada, "Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen, 2016/47740 sayılı soruşturma kapsamında, Vakıflar Genel Müdürlüğünün de görüşleri doğrultusunda Anayasa’nın 33. ve Türk Medeni Kanunu’nun 115. maddesi gereğince, Adana ilinde bulunan 'Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı' ile tüm şube ve temsilcilikleri, İçişleri Bakanlığı’nın 31 Ocak tarihli olurları ile geçici olarak faaliyetten men edilmiştir" denildi.

OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere AKP hükümetine ağır eleştiriler yönelten ve başkanı Alpaslan Kuytul'un 14 Temmuz'da yaptığı sosyal medya paylaşımının iki yıl aradan sonra ortaya çıkartılmasıyla yandaş medyanın hedefi haline gelen İslamcı Furkan Vakfı'na geçen gün operasyon düzenlenmişti.

Adana, Niğde ve Elazığ'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda vakfın kurucusu Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı.

GÖSTERİLER YASAKLANMIŞTI

Adana Valiliği, operasyon sonrası, kentte yapılacak protesto gösterilerini de yasaklamıştı. 

İLGİLİ HABER: AKP'Yİ ELEŞTİREN FURKAN VAKFI'NA EŞZAMANLI OPERASYON

Öne Çıkanlar