Gazeteci Can Dündar'ın 35 yıla kadar hapsi istendi

Gazeteci Can Dündar'ın 35 yıla kadar hapsi istendi
14. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Can Dündar'ın mal varlıklarına el konulmasına karar vermişti.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştığı dönemde MİT TIR'larına ilişkin yaptığı haber nedeniyle yargılanan gazeteci Can Dündar'ın, "devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek" ve "örgüte üye olmamakla birlikte yardım" suçlamasıyla 35 yıla kadar hapsi istendi.

Dündar'ın kaçak sayılması ve malvarlığına el konulması ile ilgili itiraz dilekçesinin 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verildi. Mütalaasını sunan savcı, "devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek" ve "örgüte üye olmamakla birlikte yardım" suçlamasıyla 35 yıla kadar ceza istedi.

Can Dündar’ın avukatlarına esas hakkında mütalaaya karşı beyanların hazırlanması için süre veren mahkeme, yeniden ek süre verilmeyeceği konusunda uyarıda bulundu. Bir sonraki duruşma 4 Aralık 2020 tarihinde görülecek.

14. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Can Dündar'ın mal varlıklarına el konulmasına karar vermişti. Dündar, kararın açıklamasının ardından "İnsanın asıl "ev"i yurdudur. Biz 82 milyon yurttaş, asıl o büyük evi karanlıkta kaybetmek üzereyiz. Şu anda her evden daha önemli bu..." yorumunu yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar