Gazeteci Celalettin Yalçın tutuklandı

Gazeteci Celalettin Yalçın tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Esenyurt'ta yurtdışına çıkış yasağı kararını ihlal ettiği iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci Celalettin Yalçın tutuklandı. Gerekçe olarak 'kaçma şüphesi' gösterildi.

Artı Gerçek - Gazeteci Celalettin Yalçın, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde dün Genel Bilgi Toplama (GBT) işlemleri sırasında gözaltına alındı. 2017 tarihinde hakkında açılan bir dava kapsamında verilen “yurtdışına çıkış yasağı” kararını ihlal ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Yalçın, emniyet işlemlerinin ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Burada ifade veren Yalçın, “yurtdışına çıkış yasağını ihlal ettiği” suçlamalarını reddetti. Ardından savunma yapan Yalçın’ın avukatı Serhat Çakmak, müvekkilinin kaçma şüphesinin olmadığını belirtti. Çakmak, “2017 tarihinden bu yana bu mahkeme devam ediyor. Mahkeme her istediğinde müvekkilime ulaşmış. Bu yüzden serbest bırakılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, Yalçın’ın “kaçma şüphesi” olduğu iddiasıyla tutuklamasına karar verdi. Gazeteci Yalçın, Metris Cezaevi'ne gönderildi. (MA)

Öne Çıkanlar