Gazeteci Mehmet Kızmaz'ın kız kardeşi Rojvelat Kızmaz ölü bulundu

9 Şubat Cuma gününden bu yana kayıp olan gazeteci Mehmet Kızmaz'ın kız kardeşi Rojvelat Kızmaz ölü bulundu. Rojvelat Kızmaz'ın kıyafetleri dün akşam Hasankeyf Barajı'nın kenarında bulunmuştu.

Artı Gerçek - Gazeteci Mehmet Kızmaz'ın kız kardeşi Rojvelat Kızmaz ölü bulundu.

9 Şubat Cuma gününden beri aranan Rojvelat Kızmaz'ın kıyafetleri Hasankeyf Barajı'nın kenarında bulunmuştu.

Gazeteci Mehmet Kızmaz, kız kardeşi Rojvelat Kızmaz'ın 9 Şubat Cuma gününden bu yana kayıp olduğunu bildirmesinin ardından yeni bir paylaşım yaparak kardeşinin kıyafetlerini Hasankeyf Barajı'nın kenarında bulduklarını bildirdi.

Bugün, yapılan çalışmalar neticesinde, günlerdir aranan Rojvelat Kızmaz'ın cesedine ulaşıldı.

Rojvelat Kızmaz’ın cesedi otopsi yapılmak üzere hastaneye götürüldü. Kızmaz'ın ölü bulunmasıyla ilgili incelemeler sürüyor.

690x390cc-kayp-kiz-kopya.jpg

KIYAFETLERİ HASANKEYF BARAJI'NIN KENARINDA BULUNMUŞTU

Ağabey Mehmet Kızmaz, dün akşam, kardeşinin Hasankeyf'e gittiklerini kendilerinin tespit ettiğini belirterek "Nalet gelsin canımızı alan barajlarınıza, işlevsiz bırakılan kurumlarınıza, nalet gelsin nalet gelsin" ifadelerini kullanmıştı.

Paylaşımına Batman Valiliği, İçişleri Ali Yerlikaya, Batman Emniyet Müdürlüğü ve Batman Valisi Ekrem Canalp'i etiketleyen Kızmaz, "Kardeşimin kaybolduğu 9 Şubat günü; karakola, il emniyete bildirmemiz rağmen bugüne kadar emniyetten tek bir arama dahi aileme gelmiş değildi, Batman'ın her sokağını karış karış her yeri 3 gün boyunca kendimiz aradık. Kardeşimin Hasankeyf'e gitmiş olabileceğini kardeşimin kaybolduğu gün emniyete bildirmemize rağmen, kardeşimin Hasankeyf'te bulunduğunu bugün kendimiz tespit ettik.

Hasankeyf ilçe emniyet, jandarmaya da iş emniyetin bildirmesi gerekirken bugün onlara da kendimiz bildirdik. Ardından Hasankeyf'i, Dicle kenarını sadece kendimiz aradık. Kardeşimin kiyafetlerini su kenarında biz kendimiz bulduk. Arama teknesinin suda arama başlatılması yönünde talebimize de 'kaptan ilçe dışında' denildi. Şimdi kardeşimin kiyafetlerini bulduktan sonra arama teknesi nasıl da bir andan çalıştırıldı" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar