Gazeteci Vedat Aker gözaltına alındı

Gazeteci Vedat Aker gözaltına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Batman'da seçim kutlamaları sırasında gözaltına alınan kişileri haberleştirmek için çekim yapan gazeteci Vedat Aker gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesinin ardından Batman'da kent merkezinde araç konvoyu ile kutlama yapıldığı sırada çekim yapan gazeteci Vedat Aker gözaltına alındı.

Gazete Duvar’dan Metin Yoksu’nun haberine göre; Diyarbakır Caddesi'nde AK Parti ve HÜDAR PAR'lılar bayraklar sallayarak araçlarıyla kutlama yaptı. Kutlamalar sırasında bir grubun araçlara zafer işareti yaptığı iddia edildi. Ardından polis çok sayıda kişi gözaltına aldı. Gözaltıları ve yaşananları çeken Batman Burada Gazetesi İmtiyaz Sahibi Vedat Aker de gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların sayısı öğrenilimezken görgü tanıklarının beyanına göre en az 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki hakkında bilgi almak amacıyla İnsan Hakları Derneği Batman Şubesi avukatları ve Yeşil Sol Parti Batman İl Örgütünün görevli avukatlarının bilgi almak için emniyete gittiği belirtildi. (Kaynak)

Öne Çıkanlar