Gözaltına alınan öğrencinin babası: Benim oğlum bu ülkeyi seven bir genç, onunla gurur duyuyorum

Gözaltına alınan öğrencinin babası: Benim oğlum bu ülkeyi seven bir genç, onunla gurur duyuyorum
Yayınlanma:
A+ A-
Ulaş Çelik'in babası Arslan Çelik, oğlunun yanında olduğunu belirterek, 'Her gün gelip 7 buçuğa kadar burada bekleyeceğim. Diğer ailelere de çağrım; İstanbul’da olanlar gelsinler' dedi.

Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan kayyım rektörü protesto ettiği için bu sabah gözaltına alınan öğrencilerden olan Ulaş Çelik’in babası Arslan Çelik, polisin bu sabah evlerine yaptığı baskını Halk TV canlı yayınına bağlanarak anlattı.

Özel harekat polislerinin tavrının çok kötü olduğunu aktaran Çelik, evine ayakkabılarla giren polislere "galoş giyin" dediği için vurularak öldürülen Dilek Doğan’ın aklına geldiğini belirterek, eve botlarla giren özel harekatçılara "galoş giyin" diyemediklerini dile getirdi.

Oğlu hakkında 4 günlük bir gözaltı süresi olduğunu ve Vatan Emniyet önüne her gün gelerek bekleyeceğini belirten baba Çelik, "Ben çocuğumun yaptıklarıyla hiçbir zaman utanmadım, gurur duydum. Çünkü benim oğlum bu ülkeyi seven, yurtsever bir genç. Oğlumun yanındayım" dedi.
 

'DİLEK DOĞAN GELDİ AKLIMA'

Baba Arslan Çelik, bu sabah evlerine yapılan polis baskınını ve oğluna olan desteğini şöyle anlattı:

"Sabah 5.30 gibiydi, uyku halindeydik. Kapımız çok kötü bir şekilde çalınıyordu. Kalktığımızda annem kapıyı açmıştı. 80 yaşında, kapının önüne geldiğinde özel harekat polisleri ellerinde bir şeyle içeri giriyordu. Davranışları çok kötüydü, insan onuruna yaraşmayacak şekilde bize davrandılar.

Ben orada haklarımızı savunamadım. Botlarla evin içine girmişlerdi. Biz ayakkabıyla eve girmeyiz. Ben ayaklarınıza galoş takın diyemedim. Dilek Doğan aklıma geldi. Şu geldi aklıma; 80 yaşındaki annemin ve karımın önünde darp edilecektim. Çünkü içeri girenlerin, özellikle özel harekat polislerinin tavrı çok kötüydü. Oğlum Ulaş Bedri’yi aradıklarını söylediler. Arama iznini görmek istediğimde göstermediler. Arama bittikten sonra arama iznini gösterdiler. Arama izniyle birlikte Ulaş Bedri Çelik’in de adresi vardı arama izninde. Oğlum eve gelmemişti o gün. Sürekli evde oğlum bizimle birlikte kalıyor. Evde 3 tane kadın var, annem, eşim, kızım ve ben. Bu evde kimin yaşadıklarını bildikleri halde taciz boyutuna varan bir uygulamayla evimize daldılar. Evde kadınların olmasına rağmen bir kadın polis bile getirmemişlerdi. Kabul edemiyoruz.

'OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM, BU ÜLKEYİ SEVEN YURTSEVER BİR GENÇ'

Şu anda Vatan Emniyet’in önündeyiz. Biraz önce içeri girdim. Dört günlük bir gözaltı kararı olduğunu söylediler. 7 buçuğa kadar Vatan Emniyet’in önünde bekleyeceğim. Her gün, her sabah buraya geleceğim. 7 buçuğa kadar burada bekleyeceğim. Çünkü sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı Kartal’da oturduğumdan dolayı… Emekli işçiyim, bir de bunlara sokağa çıkma yasağından dolayı ceza ödeyemem. Bu yüzden de her gün gelip 7 buçuğa kadar burada bekleyeceğim. Diğer ailelere de çağrım; İstanbul’da olanlar gelsinler. Ben çocuğumun yaptıklarıyla hiçbir zaman utanmadım, gurur duydum. Çünkü benim oğlum bu ülkeyi seven, yurtsever bir genç. Oğlumun yanındayım sürekli olarak."


İlgili Haberler
Öne Çıkanlar