Gültan Kışanak: Newroz'un anlamını 14 Mayıs'ta sandığa taşıyacağız

Gültan Kışanak: Newroz'un anlamını 14 Mayıs'ta sandığa taşıyacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Yedi yıldır cezaevinde tutulan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Newroz mesajında 14 Mayıs seçimlerine dikkat çekti: "Bu sene en geniş demokratik ittifakı kurarak Newroz’ların anlamını sandığa taşıyacağız."

Artı Gerçek - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak, yayınladığı Newroz mesajında "Bu sene halkımızın en geniş demokratik ittifakını kurarak Newroz’ların anlamını 14 Mayıs'ta sandığa taşıyacağız" dedi. Kışanak, "Faşist iktidarın hepimize yaşattığı büyük acıların haksızlığın adaletsizliğin, ölümün ve zulmün hesabını sandıkta soracağız" ifadelerini kullandı.

Görevden alınarak tutuklanan ve yedi yıldır Kandıra Kadın Kapalı Cezaevi'nde tutulan Kışanak, "Merhaba Newroz'un coşkusunu alanlara taşıyan halkımız; Newroz bin yıllardan beri halkımızı ayakta tutan, birleştiren, kötülüğe karşı direniş gücü veren özgürlük türkülerini söylediğimiz bizim toplumsal ruhumuzu yansıtan önemli bir değerdir" dedi.

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere dikkati çeken Kışanak, şöyle devam etti:

"Bu sene halkımızın en geniş demokratik ittifakını kurarak Newroz’ların anlamını 14 Mayıs'ta sandığa taşıyacağız. Deprem felaketinde büyük acılar yaşayan halkımıza karşı dayanışma duygularımızı güçlendirerek yaralarımızı he birlikte saracağız. Faşist iktidarın hepimize yaşattığı büyük acıların haksızlığın adaletsizliğin, ölümün ve zulmün hesabını sandıkta soracağız. Bizler Kandıra Cezaevi'ndeki kadın siyasi tutsaklar olarak direnişimizi direnişinizle buluşturacak, Newroz ateşini sizlerle birlikte yakacağız. Yüreğimizle bilincimizle sizlerle birlikte meydanlardayız. Halkın iradesini hiçbir güç tutsak alamaz. Bugüne kadar dört duvar, demir kapılar, tel örgütler bizim için hiçbir anlam ifade etmez bundan sonra da etmeyecektir. Özgürlük halaylarını hep birlikte çekeceğimize olan inancımızla sizleri selamlıyoruz. Halkımızın Newroz'unu kutluyoruz." (MA)

Öne Çıkanlar