'Günlük 750 bin TL harcıyorum' demişti: Dilan Polat'ın cezaevinde günlük harcama limiti ne kadar?

'Günlük 750 bin TL harcıyorum' demişti: Dilan Polat'ın cezaevinde günlük harcama limiti ne kadar?
Yayınlanma:
A+ A-
Kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalar sebebiyle tutuklanan Dilan Polat'ın Marmara Cezaevi'ndeki günlük harcama limiti ortaya çıktı. Buna göre Dilan Polat, aylık en fazla 1.500 TL harcayabilecek. Bu da günlük 50 TL'ye tekabül ediyor.

Artı Gerçek - Dilan ve Engin Polat çifti beraberindeki 14 kişiyle Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne koyuldu. Günlük harcama tutarının 750 bin TL’yi bulduğu açıklamasıyla gündem olan Dilan Polat’ın cezaevinde aylık en fazla 1.500 TL harcayabileceği belirtildi. Bu tutar da günlük sadece 50 TL'ye tekabül ediyor.

'GÜNLÜK 750 BİN TL HARCIYORUM'

Kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalar sebebiyle tutuklanan ve lüks yaşantısıyla gündemden düşmeyen sosyal medya fenomeni Dilan Polat, geçen ay "Bazen bir AVM'de günlük 750 bin lira harcıyorum" açıklamasıyla tepki çekmişti.

Günlük harcama tutarının 750 bin TL’yi bulduğunu söyleyen Dilan Polat’ın cezaevinde harcayabileceği tutar da belli oldu.

DİLAN POLAT'IN CEZAEVİNDE GÜNLÜK HARCAMA LİMİTİ NE KADAR?

Dilan Polat’a en çok vurgulanan kural ise ayda sadece 1.500 TL harcayabileceği oldu. Bu da günlük sadece 50 TL'ye tekabül ediyor.

NE OLMUŞTU?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği, son aşamada ise Engin Polat'ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığının tespitinin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirlemiş, İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa'da 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti.

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat'a ait bir medikal şirketin Ankara'da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını belirlemişti.

Paraya bloke koyduran ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına almış, genişletilen soruşturmada aranan 3 zanlı daha yakalanmıştı.

Soruşturma kapsamında Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 14'ü tutuklanmış, 9'u ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar