Hakan Atilla: Devletin ne zaman seveceği, ne zaman döveceği belli olmuyor

Hakan Atilla: Devletin ne zaman seveceği, ne zaman döveceği belli olmuyor
Eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, yurtdışı yasağıyla ilgili Gazeteci İsmail Saymaz’a konuştu. Atilla, ‘Biliyorsunuz, devletin ne zaman seveceği, ne zaman döveceği belli olmuyor’ dedi.

Artı Gerçek - Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, eşi ve oğlu ile İstanbul Havalimanı'nda pasaportunun iptal edilerek yurt dışına çıkışına izin verilmeyen eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve Borsa İstanbul'un eski genel müdürü Hakan Atilla'yla yaptığı görüşmeyi köşesinde yazdı.

Saymaz’ın Atilla’ya , “ABD'den döndüğünüzde neredeyse devlet töreniyle karşılanmıştınız” hatırlatması üzerine, “Bilmiyorum o tören midir, değil midir. Biliyorsunuz, devletin ne zaman seveceği, ne zaman döveceği belli olmuyor. Ama mantık çerçevesinde bir izah olması gerekiyor. İnsanların seyahat özgürlüğünü kısıtlarken sebep söylemek lazım" diye konuştu.

Yurt dışı yasağı kararının İçişleri Bakanlığı'nın aldığını söyleyen Atilla, “Üzgünüm! İnsan kendi ülkesinde böyle bir şeyle karşılaşmayı beklemiyor. Hadi yabancı tarafları anlattık, farklı motivasyonları olabilir. Ticaretle uğraşsak olabilir, vergisel problem olabiliyor. Öyle bir şeyimiz yok. Yerimiz belli, yurdumuz belli. Nerede olduğumuzu herkes bilir. Gidip de havalimanlarında eşimizle çocuğumuzla o muameleyi görmemizi gerektirecek bir şey yok” dedi.(HABER MERKEZİ)

YAZININ TAMAMI

Öne Çıkanlar