Mehmet Hakan Atilla: Pasaportuma el kondu, karakola götürülüyorum

Mehmet Hakan Atilla: Pasaportuma el kondu, karakola götürülüyorum
Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve Borsa İstanbul'un eski genel müdürü Hakan Atilla'nın pasaportuna Kıbrıs'a giderken havalimanında el kondu. Yurtdışı çıkış yasağı bulunduğunu öğrenen Atilla, "Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner" dedi.

Artı Gerçek - İran'a yönelik yaptırımların delinmesiyle ilgili ABD'de görülen davada yargılanıp 28 ay tutuklu kalan, cezasının tamamlanması sonrasında Türkiye'ye dönen eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, pasaportuna el konduğunu duyurdu. Atilla, Kıbrıs'a giderken pasaportuna el konduğunu ve çıkış yasağı tebliğ edilmesi için karakola götürüldüğünü açıkladı.

hakan-atilla.jpg

Atilla, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Ailenle Kıbrıs’a gitmek isterken alanda pasaporta el konmak isteniyor, çıkış yasağı tebliğ edilmek üzere karakola götürülüyorsun. Sebep ne belli değil yasağı koyan kim belli değil. Havaalanlarında alıkonmaya alıştım da aileme ayıp oluyor" dedi.

hakan-atilla2.jpg

Kararın sebebinin belli olmadığını vurgulayan Atilla, "Ülkemize yıllarca hizmet ettik, onu el üstünde tuttuk savunduk koruduk, karşılığında gördüğümüz muamele alanlarda alıkonma. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner” ifadelerini kullandı.

SON SÖYLEŞİSİNDE NELER SÖYLEMİŞTİ?

Hakan Atilla son olarak T24'ten Cansu Çamlıbel'le söyleşisinde, ABD'deki savcıların hükümetle ilgili soruları "başka bir raunda saklamış olabileceklerini" söylemişti. Atilla'nın "Ben kendimi hiçbir iktidarın bürokratı olarak görmedim. Tabii ki hükûmetler icradan sorumlu olduğu için hangi hükûmet gelirse bürokratlar onlarla çalışıyor ama bu siyaseten de aynı görüşü paylaşıyorum ya da politikalarla hemfikirim anlamına gelmez" sözleri de dikkat çekmişti.

ÇAMLIBEL: 'YA GİDER ANLATIRSA' KORKUSUYLA ALINMIŞ BİR TEDBİR OLABİLİR

Eski Halkbank genel müdür yardımcısının sebebi bilinmeyen şekilde yurtdışı çıkış yasağı ile karşılaştığını açıklamasının ardından, kendisiyle bu söyleşiyi gerçekleştiren Çamlıbel'den de çarpıcı bir paylaşım geldi.

"Hakan Atilla ile konuştum. Pasaportuna el konulma gerekçesi açıklanmamış. Yani neden böyle bir uygulama ile karşı kaldığını ve hukuki argümanı o da bizim gibi bilmiyor" diyen Çamlıbel, kendisinin söyleşisini paylaşan Kadri Gürsel'in mesajına "Ben tam da bu söyleşiden şüpheleniyorum. 'Ya bunları ve daha fazlasını yurtdışına gider de anlatırsa' korkusuyla alınmış bir tedbir gibi görünüyor bana" notunu düştü.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar