Hakemden 13 yaşındaki çocuğa ‘hakaret’ davası

Hakemden 13 yaşındaki çocuğa ‘hakaret’ davası
Geçen yıl hakemliği bırakan Ali Palabıyık’ın bir çocuğa ‘hakaret’ davası açtığı ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 13 yaşındaki çocuk hakkında davanın açılmasında yeterli şüphenin olduğu belirtildi.

Artı Gerçek - Türkiye Futbol Federasyonu’nun 25 Temmuz 2023’te hakemliği bıraktığı açıkladığı Ali Palabıyık’ın 13 yaşındaki bir çocuğa ‘hakaret’ davası açtırdığı öğrenildi. Palabıyık’ın şikayetiyle açılan kamu davasında iddianame hazırlandı. Çocuk ifadesinde Palabıyık’ın yönettiği maçta Galatasaray aleyhine karar verdiğini, bu yüzden mesaj gönderdiğini ve pişman olduğunu söyledi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 26 Mart 2024’te iddianame hazırlandı. İddianamede, Palabıyık’ın 2022 yılında Galatasaray-Alanyaspor maçını yönettiği ve 13 yaşındaki B.C.B. isimli bir çocuğun Palabıyık’ın kişisel telefonuna hakaret içerikli mesaj gönderdiği ifade edildi. Ardından da Palabıyık’ın çocuktan şikâyetçi olduğu belirtildi.

ADLİ TIP RAPORU HAZIRLATILDI

İfadesi alınan çocuk, hakem Palabıyık’ın telefon numarasını internetten bulduğunu, yönettiği maçta Galatasaray aleyhine karar verdiğini, bu yüzden mesaj gönderdiğini ve pişman olduğunu söyledi. Çocuk hakkında bir de Adli Tıp’a rapor hazırlatıldı. Raporda, çocuğun eyleminin hukuki anlam ve sonuçlarını algılayıp, davranışlarını yönlendirme yeteneğinin yeterince gelişmiş olduğu belirtildi.

İddianamede 13 yaşındaki B.C.B.’nin “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçunu işlediği ve kamu davasının açılması için yeterli şüphenin olduğu vurgulandı.

2023’TE HAKEMLİĞİ BIRAKMIŞTI

Öte yandan 25 Temmuz 2023’te Türkiye Futbol Federasyonu, Ali Palabıyık'ın kendi isteğiyle hakemliği bıraktığını açıklamıştı.(Kaynak)

Öne Çıkanlar