Hakkari'de MHP'li Fatih Özbek'in yanındaki kişi doktoru darbetti

Hakkari'de MHP'li Fatih Özbek'in yanındaki kişi doktoru darbetti
Hakkari'de hastaneye kaldırılan MHP'li Fatih Özbek'in arkadaşı Remzi Duran, bir doktoru darbetti. Dr. Ahmet Dursun, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu. Van ve Hakkari tabip odaları, failin işlem yapılmeden salıverildiğini belirtti.

Artı Gerçek - Hakkari'de eski MHP İl Başkanı Fatih Özbek’in aşırı içki tüketimi kaynaklı çarşı merkezinde baygınlık geçirdiği, daha sonra Remzi Duman isimli kişiyle birlikte hastaneye kaldırıldığı iddia edildi. Duman'ın burada Dr. Ahmet Dursun'u darbettiği,sağlık çalışanlarına hakaret ve küfür ettiği aktarıldı.

Olay darp esnasında hastanede bulunan bir başka doktorun sosyal medya paylaşımıyla ortaya çıktı.

'MÜHADAHALE EDİLMEDİ, GÖZALTINA BİLE ALINMADI'

Konuya dair sosyal medya hesabından paylaşım yapan Dr. Serhan Köse, yaşananlara dair şunları yazdı:

"Ben Dr. Serhan Köse. Hakkari Devlet Hastanesi acil serviste pratisyen hekim olarak görev yapıyorum. 19.09.2023 tarihinde sabah 03.00 sularında, alkol alarak kavgaya karıştığı iddia edilen bir hasta bilinç bulanıklığı tanısıyla 112 ambulansı ile hastanemize getirildi. Müdahale için Resütasyona alınan hastanın yakınları acil uzman doktorumuza saldırdılar. Olay anında orada bulanan polis ekiplerinin de herhangi bir müdahalesi olmadı. Doktorumuza saldıran Remzi Duman isimli şahıs gözaltına bile alınmadan savcılık tarafından serbest bırakıldı. Burada çalışan doktorlar olarak sürekli saldırılara, tehditlere ve hakaretlere maruz bırakılıyoruz. Can güvenliğimiz olmadan bu koşullarda çalışmak istemiyoruz.”

Yaşananlara dair MA'ya konuşan Dr. Dursun, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduklarını aktardı.

TABİP ODASI: İŞLEM YAPILMADAN SALIVERİLDİLER

Van ve Hakkari Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada "Gece saatlerinde Hakkari devlet hastanesi acilinde hastaya müdahale eden acil uzmanı Dr Ahmet dursun darp edildi. Üstelik ortaya çıkan kargaşa sonrasında saldırganların hastaneden atılması gerekirken doktor hastane acilinden dışarıya çıkarıldı. Beyaz kod verilmesine rağmen acilde terör estiren hasta yakınlarına bir işlem yapılmadan salıverildiler. Meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz olaya duyarsız kalan sorumluları göreve davet ediyoruz" denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar