Hamile kediyi pitbula parçalatan çocuk: Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim

Hamile kediyi pitbula parçalatan çocuk: Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 02:22
A+ A-
Adana'da 'Çıtır' isimli hamile kediyi pitbullun önüne atarak parçalanmasını izleyen üç çocuğun adliyedeki ifadeleri şiddetin ulaştığı noktayı en sert şekilde gözler önüne serdi.

Adana'da Çıtır isimli hamile kediyi pitbull cinsi köpeğin önüne atarak parçalanmasını izlerken gözaltına alınan 3 çocuğun adliyedeki ifadeleri duyanların kanını dondurucu şiddetin geldiği boyutu en set biçimde gözler önüne serdi.

'YAŞIMIZIN YETMEDİĞİ YERDE YAŞANTIMIZ YETER'

Hamile kediyi yakalayıp pitbull cinsi köpeğin ağzına atan A.Y., basın mensuplarının "Kedi öldü, hiç mi üzülmedin?" sorusu üzerine "Ben seni vursam bile üzülmem, kediye mi üzüleceğim" yanıtını verdi. Çocuklardan bir diğeri ise görüntülendiklerini fark edince "Çekin alem yakışıklı görsün" dedi. Ardından A.Y.'nin "Ağabeylere selam, çatışmaya devam. Yaşımızın yetmediği yerde yaşantımız yeter, biz Denizli çocuğuyuz" ifadesi ise tepkilere neden oldu.

Savcının karşısına çıkan çocuklardan A.Y.'nin yüzmek için evden çıktıklarını, bu sırada sokakta pitbull cinsi köpek bulduklarını, onu da yanlarına aldıklarını, bir süre sonra sokakta kediyle karşılaştıklarını, kedinin kendisine saldıracağını düşündüğünü, bu nedenle kediyi tutup köpeğe attığını söylediği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Merkez Seyhan ilçesi Mithatpaşa Mahallesi Defne Caddesi'nde, bakkal Zehra Kuşçu'ya ait 'Çıtır' isimli kedi, pitbull cinsi köpek tarafından saldırıya uğradı.

Olay anı bölgedeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, 3 kişi yanlarındaki köpekle yolda ilerlediği sırada park halindeki minibüsün altında bekleyen hamile kediyi görüyor. Bu sırada zanlılardan biri aracın altındaki kediyi alıp köpeğin önüne atıyor. Kedi köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanıyor. Bu anları bir kadın, bebek arabasındaki ve yanındaki iki çocuğuyla çaresizce izliyor. Olayın ardından şüpheliler bölgeden uzaklaşıyor.

Kedinin sahibi  Zehra Kuşçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, esnaf komşularının haber vermesiyle olay yerine gittiklerini ancak kediyi kurtaramadıklarını belirtti.

Yapılanın 'canilik' olduğunu belirten Kuşçu, "O kedi ailemizden biri gibiydi" dedi. Kuşçu'nun şikayeti üzerine polis ekipleri, şüpheli 3 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Güvenlik kameralarından kimlikleri belirlenen 13 yaşındaki H.P, M.Ü. ve A.Y, gözaltına alınarak Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. (DHA)

Öne Çıkanlar