Hasta mahpus Yılmaz Özalp, infazı ertelendikten 48 gün sonra vefat etti

Hasta mahpus Yılmaz Özalp, infazı ertelendikten 48 gün sonra vefat etti
Yayınlanma:
A+ A-
Şakran 1Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalp krizi geçirdikten sonra hastaneye kaldırılan Yılmaz Özalp, infazı ertelendikten 48 gün sonra vefat etti. Özalp, 58 gündür yoğun bakım servisinde tedavi ediliyordu.

Artı Gerçek - İzmir Şakran 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve 5 Ağustos'ta geçirdiği kalp krizi sonrası Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Yılmaz Özalp, bu sabah vefat etti.

Özalp'ın ailesi, cenazeyi almak için savcılık iznini beklediklerini belirtti. Aile, cenaze işlemlerinin tamamlanması ardından Özalp'ı yarın Manisa’nın Salihli ilçesinde son yolculuğuna uğurlayacaklarını aktardı.

NE OLMUŞTU?

43 yaşındaki Özalp, “Örgüt propagandası ve Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla hakkında açılan dava nedeniyle verilen 1 yıl 7 ay cezanın onanması ile 1 Ocak 2022'de tutuklandı. Yaklaşık 8 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Özalp, 5 Ağustos'ta geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. Kelepçeli bir şekilde 10 gün boyunca hastanede tedavi edilen Özalp, entübe edilmesi nedeniyle infazı 14 Ağustos'ta 3 ay ertelendi. Özalp, 58 gün yoğun bakım servisinde kaldıktan sonra bu sabah vefat etti. (MA)

Öne Çıkanlar