Havalimanında polis, turisti yerde sürükleyip tekmeledi

Havalimanında polis, turisti yerde sürükleyip tekmeledi
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 18:58
A+ A-
'İzleyen, müdahale etmeyenlerin de ihmali olduğu aşikâr.'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Ercan Havalimanı polis karakolunda, bir polisin bir turisti yerde sürükleyerek tekmelemesi üzerine Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Böyle bir zihniyetin polisimizde yeri olmamalı" diyerek tepki gösterdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’nda sarhoş olduğu ileri sürülen bir turist ile polis tartıştı.

Tartışma uzayınca, polis, turisti bölgedeki karakola götürdü. Polis, sürükleyerek karakolun içerisine soktuğu turisti, yerde de defalarca tekmeledi.

Diğer polislerin araya girmesi sonucu olay yerine sağlık ekipleri çağırıldı.

​SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Görüntülerin yayınlanması sonrası kamuoyunda büyük tepki oluştu. Polis Genel Müdürlüğü, olayı gerçekleştiren polis memuru hakkında soruşturma başlattı. Genel müdürlük görüntüleri sızdıranlar hakkında da araştırma başlattı.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, olayla ilgili, "Yaklaşık bir ay kadar önce Ercan polis karakolunda gerçekleşen şiddetin görüntüleri bilgimize gelir gelmez, polis genel müdürü ile görüştüm, sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı. İzleyen, müdahale etmeyenlerin de ihmali olduğu aşikâr. Böyle bir zihniyetin polisimizde yeri olmamalı. Bu hem polis teşkilatımızın, hem de ülkemizin itibarına ciddi şekilde zarar verir" dedi. (DHA)

 

Öne Çıkanlar