HDP'li vekile Clara Zetkin ödülü verildi

HDP'li vekile Clara Zetkin ödülü verildi
HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca’ya Clara Zetkin, onursal kadın ödülü verildi. ARTI GERÇEK – Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan ödül...

HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca’ya Clara Zetkin, onursal kadın ödülü verildi.

ARTI GERÇEK – Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan ödül törenine Sol Parti Başkanı Katja Kipping, AP Sol Grup Başkanı Gabi Zimmer, AP Sol Parti Milletvekili Cornelia Ernst, Federal Parlamento Milletvekili Caren Lay, Berlin Eyalet Parlamentosu Milletvekili Hakan Taş’ın yanı sıra Almanya’nın çeşitli yerlerinden kadın örgüt ve organizasyonları da katıldı.

Ödül töreninin sonunda kadınlar ellerinde "HAYIR" yazılı dövizlerle sahneye çıkarak, 16 Nisan referandum seçimlerinde "HAYIR" denilmesi için çağrıda bulundu.

‘KÜRT KADINLARI ADINA ALIYORUM'

HDP Milletvekili Feleknas Uca, "Clara Zetkin ödülü benim için onur vesilesidir. Clara Zetkin özgür kadın mücadelesinin bir sembolüdür. Biz Kürt kadınları içinde yol göstericidir. Roza’dan Clara’ya, Sakine Cansız’dan Sêvê Demir’e kadar hepsi ortak değerlerimizdir. Bayraklarını bundan sonrada yükseltmeye devam edeceğiz. Bu ödülü başta siperlerde özgürlük mücadelesini veren kadınlara, zindanlarda direnen Figen Yüksekdağ ve yoldaşlarına, Kürdistan’ın fedakar ve onurlu, baş eğmeyen halklarına adıyorum" dedi.

Öne Çıkanlar