HDP’li vekilleri taşıyan araç kaza yaptı, taksi şoförü kurtarılamadı

HDP’li vekilleri taşıyan araç kaza yaptı, taksi şoförü kurtarılamadı
Yayınlanma:
A+ A-
HDP milletvekilleri Ömer Öcalan, Dersim Dağ, Nusrettin Maçin’in de içinde bulunduğu araç ticari taksi ile çarpıştı. Taksi şoförü kurtarılmazken yaralı HDP'li vekiller hastanede.

Artı Gerçek - HDP Milletvekilleri Ömer Öcalan, Nusrettin Maçin ve parti üyelerini taşıyan araç Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Milli Kütüphane kavşağında ticari taksi ile çarpıştı.

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, kazada taksi şoförü kurtarılamadığı milletvekillerinin de hastanede müşahede altına alındığı duyuruldu.

Açıklamada verilen bilgiler şöyle:

“Bu sabah Milletvekillerimiz Ömer Öcalan, Dersim Dağ, Nusrettin Maçin ve parti üyelerimizi havaalanına götüren parti aracımız, Milli Kütüphane kavşağında bir ticari taksi ile çarpışmıştır. Kazada milletvekillerimiz hafif yaralamıştır. Ancak taksi şoförünün yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Milletvekillerimiz hastanede müşahede altındadır.”

BULDAN VE SANCAR'DAN TAZİYE MESAJI

HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar tarafından yapılan açıklamada da, kazada ölen taksi şöforü için başsağlığı dilendi. Açıklamada, "Taksi şoförünün bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetmesi bizleri derin acıya ve üzüntüye boğmuştur. Ticari takside bulunan yolcu ile milletvekillerimiz Dersim Dağ, Ömer Öcalan ve Nusrettin Maçin ve parti üyelerimiz yaralanmıştır. Hayatını kaybeden yurttaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Kazada yaralanan yurttaşımız başta olmak üzere arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz" denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar