HEDEP İlçe Eşbaşkanı Übeyip Özer tutuklandı

HEDEP İlçe Eşbaşkanı Übeyip Özer tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Bingöl’de gözaltına alınan 18 kişiden aralarında HEDEP İlçe Eşbaşkanı Übeyip Özer’in de bulunduğunu beş kişi, “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı. İki kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - Bingöl kent merkezi ile Genç, Karlıova ve Solhan ilçelerindeki 6-7 Kasım tarihlerinde yapılan ev baskınlarında 18 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan 11 kişi, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Solhan İlçe Eşbaşkanı Übeyid Özer ile Mazlum Serinyel, Abdurrahman Sav, Şefika Doğan ve Alaattin Narinç’in de aralarında bulunduğu yedi kişi de Bingöl Adliyesi’ne sevk edildi.

BEŞ KİŞİ TUTUKLANDI

“Örgüt üyesi olmak” ve “örgüte finans sağlamak” iddiasıyla suçlanan yedi kişi, savcılık ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. Hakimlikte ifadeleri alınan HEDEP İlçe Eşbaşkanı Özer ile Serinyel, Sav, Doğan ve Narinç aynı iddialarla tutuklanırken, iki kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar