Fransa'da polis, Hilal Nesin için güvenli ev arıyor

Fransa'da polis, Hilal Nesin için güvenli ev arıyor
Suikast listesinde adı bulunan Hilal Nesin, Fransız polisinin kendisi için daha güvenli bir ev aradığını söyledi.

Oyuncu, yazar ve müzisyen Hilal Nesin son dönemde YouTube’da yaptığı skeçleri, canlandırdığı karakterleri, Türkiye’den ayrılışını, yurtdışında yaşadıklarını ve Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’a açılan Cumhurbaşkanı’na hakaret davası üzerinden muhaliflere baskıları anlattı.

Ahval'den Ali Abaday’a konuşan Hilal Nesin, yakın zamanda ortaya çıkan suikast listesinde ismi olan iki kadından biri olduğunu aktarıp, bu durum üzerine Fransa'da polis ile temasa geçtiğini açıkladı. Polisin bu başvuru sonrası kendisi ile görüştüğünü, ardından istihbarat yetkilileri ile de görüşme yapıldığını belirten Nesin, Fransa'da güvenlik güçlerinin bu durum ile yakından ilgilendiğini kaydetti.

"Şu an kaldığım yerden sürekli jandarma geçiyor. Ayrıca görüştüğüm kişiler 'Biz sizi sürekli gözlüyor olacağız' dediler. Hatta Fransız polisi şu an kalabileceğim daha güvenli bir ev arıyor bana" diyen Nesin kendisine yönelik tehditlerin de devam ettiğini aktardı.

Daha önce Ali Abaday ile Gündemsiz'e konuk olan Hilal Nesin burada da Almanya'da yaptığı bir alışverişten çıktıktan sonra Türkçe konuşan iki kişinin saldırısına uğradığını açıklamış ve kendisinin bağırmasının ardından bu kişilerin kaçtığını ifade etmişti. 

 

Öne Çıkanlar