Hıncal Uluç Zincirlikuyu'da defnedildi

Hıncal Uluç  Zincirlikuyu'da defnedildi
Yayınlanma:
A+ A-
Tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında vefat eden Hıncal Uluç, Zincirlikuyu'daki cenaze töreninin ardından defnedildi. Uluç için uzun yıllar çalıştığı Sabah gazetesinin önünde de tören düzenlendi.

Artı Gerçek - Böbrek yetmezliği sonucu oluşan kan zehirlenmesi nedeniyle tedavi görürken vefat eden gazeteci Hıncal Uluç'un cenazesi toprağa verildi. Uluç için Sabah gazetesi önünde düzenlenen törende konuşan abisi Öcal Uluç, "O ölüme koşan değil yaşayan ve yaşatan bir insandı. Bütün hayatı da böyle geçti" dedi.

Uluç'un cenaze namazı, Zincirlikuyu Camisi'nde öğle vakti kılındı. Cenaze törenine Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, sarı-kırmızılıların eski başkanları Adnan Polat, Faruk Süren, teknik direktör Fatih Terim, Uluç'un ailesiyle spor, siyaset, sanat ve medya camiasından isimler katıldı. Uluç'un yazılarıyla destek verdiği AK Parti hükümetinden ise cenazeye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ile AK Parti Milletvekili Mahir Ünal katıldı.

Hıncal Uluç'un naaşı, kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi. (AA/DHA)

Öne Çıkanlar