Hiranur albümü: Bakan Soylu, Bakan Yardımcısı Ersoy, milletvekili Ataş, AKP ilçe yönetimi

Hiranur albümü: Bakan Soylu, Bakan Yardımcısı Ersoy, milletvekili Ataş, AKP ilçe yönetimi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Hiranur Vakfı yöneticileriyle fotoğrafları ortaya çıktı. Vakıf yöneticileri Bakan Yardımcısı Ersoy, AKP Milletvekili Ataş ve AKP Sancaktepe ilçe yöneticileriyle de görüşmeler yapmış.

Meral DANYILDIZ


İSTANBUL - Suça karışan çok sayıda kişiyle fotoğrafları ortaya çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun çocuk istismarıyla gündeme gelen Hiranur Vakfı yöneticileri ile de yaklaşık 5 buçuk yıl önce bir araya geldiği anlaşıldı. Vakfın internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan bilgilere göre; 23 Mayıs 2017'de Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimi, İçişleri Bakanı Soylu'yu makamında ziyaret etti. Ziyaret, "Hiranur Vakfı Kurumsal İletişim Birimimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yu ziyaret ettiler" notuyla paylaşıldı.

hiranur-soylu-foto.jpg

BAKAN YARDIMCISINA DA HİRANUR ZİYARETİ

Vakfın ziyareti bununla sınırlı kalmadı. Hiranur Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kul ve vakfın Yurtiçi Sorumlusu Şahin Palut'un, Soylu'nun yardımcısı Mehmet Ersoy'u da ziyaret ettiği anlaşıldı. Söz konusu ziyaret, vakıf tarafından "Hiranur olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Kul ve Yurtiçi Sorumlumuz Şahin Palut ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bakanımızın yardımcısı Mehmed Ersoy'u makamında ziyaret ettik" sözleriyle paylaşıldı.

hiranur-bakan-yardimcisi-foto.jpg

AKP İLÇE BAŞKANLIĞI DA GÖRÜŞTÜ

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın da "Sancaktepe’de faaliyet gösteren Hiranur Vakfı’nı ziyaret ettik. Yaptıkları hizmetler için teşekkür ettik" paylaşımı ortaya çıktı.

d9caps9x4aejpq2.jpeg

Fotoğraflarda Ataş'ın çok sayıda çocuğa hitap ettiği görülüyor.

Vakfın, AKP Sancaktepe İlçe Başkanlığı yöneticileriyle de el ele çekilmiş görüntüleri bulunuyor.

d1elnzhwwaaekhb-001.jpeg

Vakfa ziyaret gerçekleştiren ilçe başkanlığı, 2019'da söz konusu fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Dernek hakkında internet üzerinde de çeşitli şikâyetler yer aldı. Bir kişi, derneğin kendilerini rahatsız ve tehdit ettiğini ifade etti. Paylaşımda, vakfın çeşitli numaralar üzerinden sürekli aradığı; dernek ve yardım adı altında insanları yanılttığı belirtildi. Şikâyeti oluşturan kişi suç duyurusunda bulunacağını da ekledi.

NE OLMUŞTU?

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi altı yaşında zorla dini nikâhla evlendirdiği ve çocuğun her gün cinsel istismara uğradığı ortaya çıkmıştı.

Öne Çıkanlar