Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarına iftira demişti: Soruşturma tamamlanmadı, müdür hala görevde

Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarına iftira demişti: Soruşturma tamamlanmadı, müdür hala görevde
Yayınlanma:
A+ A-
MEB tarafından Hiranur Vakfı’ndaki çocuk istismarı haberlerini hedef alan okul müdürü Cafer Koçyiğit hakkında başlatılan soruşturma yaklaşık dört ay geçmesine rağmen tamamlanmadı. Veliler duruma tepkili.

Artı Gerçek - İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.G.K'nin altı yaşından itibaren 'evlilik' adı altında cinsel köleleştirilmese ilişkin haberlere yönelik paylaşımda bulunan, istismarı haberleştiren gazetecileri ise “iftiracılıkla” suçlayan İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürü Cafer Koçyiğit hakkında başlatılan soruşturma tamamlanmadı. Koçyiğit, hala görevine devam ederken, Cağaloğlu Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği ise duruma tepki gösterdi.

‘BİZ VELİLERİ ‘İMANSIZ’ OLARAK YAFTALAMIŞTIR’

BirGün’de yer alan Berkay Sağol’un haberine göre veliler tarafından yapılan açıklamada, “Okulumuz Türkiye’nin köklü ve gelenekleri olan bir okul. Fakat proje okul olduktan sonra göreve başlayan müdür Necati Yener ile birlikte okulumuz en karanlık günlerini yaşayacağı döneme girmiştir” denildi. Velilerin açıklaması şöyle:

“Veliler ve öğrenciler arasında yarattığı ayrımcılık, düşen okul başarısı, sıklıkla değişen öğretmenler nedeniyle okulumuz karanlıklara sürüklenmeye başlamıştır. Şu anki okul müdürü Cafer Koçyiğit de bir yıldır okulumuzda görev yapmaktadır. Gelişen olaylar kovulan müdürün izinden gittiğini açıkça göstermiştir. Örneğin öğrencilerin kıyafetlerine takmış ve disipline vermekle tehdit etmiştir.

Altı yaşındaki küçük kızımıza yapılan istismarı önce savunmuş, daha sonrasında da bir ayet paylaşarak bu olayı lanetleyen herkesi ve özellikle biz velileri ‘imansız’ olarak yaftalamıştır. Gelen tepkiler sonucunda da hemen silmek zorunda kalmıştır. Bakanlık soruşturma başlattı ama müdür görevinde kalmaya devam etti.

‘BÖYLE BİR OLAYI SAVUNAN ADAMIN EĞİTİMLE BİR İŞİ OLAMAZ’

Bizim okulumuz kız pansiyonu olan bir okul. Hepimizi bir tedirginlik aldı tabii ki. Veliler olarak tedirginiz. Böyle bir olayı savunan adamın eğitimle bir işi olamaz. Uzun süredir bekliyoruz halen görevden alınmadı. Çocuklarımızın bir dönemini daha heba etmek istemiyoruz. Artık çocuklarımızın dilinden anlayan, vizyoner ve liyakat sahibi bir idareci ve yönetim kadrosu istiyoruz.”(Kaynak)

Öne Çıkanlar