Hrant Dink'in katili Ogün Samast Trabzon'a gitmedi: Baba 'Haberim yok' dedi, muhtar 'Aile gitti' dedi

Hrant Dink'in katili Ogün Samast Trabzon'a gitmedi: Baba 'Haberim yok' dedi, muhtar 'Aile gitti' dedi
Yayınlanma:
A+ A-
Cezaevinden tahliyesi sırasında ailesinin karşıladığı belirtilen Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın babası "Ben almaya gitmedim" dedi. Köy muhtarı da Samast ailesinin 14 Kasım'da 'sessiz sedasız' köyden ayrıldığını söyledi.

Artı Gerçek - Agos Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i silahlı saldırıda katleden Ogün Samast'ın tahliyesinin ardından Trabzon'daki evine gitmediği ortaya çıktı. Samast'ın babası "Ben almaya gitmedim" derken köy muhtarı Samast ailesinin 14 Kasım'da 'sessiz sedasız' köyden ayrıldığını iddia etti.

Agos gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i 19 Ocak 2007'de gazete binası önünde düzenlediği suikastla öldüren Ogün Samast, geçen şubat ayında cezasını çektiği Kandıra F Tipi cezaevinden Bolu F Tipi cezaevinden 15 Kasım'da tahliye edildi.

Tahliyesinde cezaevi çıkışında ailesi tarafından karşılandığı iddia edilen Samast'ın Trabzon'daki evine dönmediği ortaya çıktı.

AİLE: OGÜN'Ü BULURSANIZ KONUŞURSUNUZ

10Haber'den Hazar Dost'a konuşan baba Ahmet Samast oğlunu cezaevinden almak için Bolu’ya gitmediğini belirterek "Ben almaya gitmedim. Nasıl gittiyse öyle gelsin" dedi. Samast'ın ağabeyi Ümit Samast ise konuşmak istemediğini belirtip "Ogün’ü bulursanız konuşursunuz" yanıtını verdi.

MUHTAR: GİTTİLER, GELMEDİLER

Çal Camili Köyü muhtarı Aziz Demir ise yaptığı açıklamada Samast ailesinin 14 Kasım’da sessiz sedasız köyden ayrıldığını söylerken "Kimseye bir şey demediler. Çok iyi insanlardır, yıllardır komşularımız. Köye gelmediler. Emniyet de aradı, bilgi almak istedi. Onlara da söyledim. Gelmediler, geleceklerini de düşünmüyorum" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar