Hukukçuların sitesinde yönetime 'siviller' seçildi: Savcı gözaltı kararı verdi

Hukukçuların sitesinde yönetime 'siviller' seçildi: Savcı gözaltı kararı verdi
Yayınlanma:
A+ A-
Hukukçuların yaşadığı site yönetimine 'siviller' seçilince hakimler duruma karşı çıktı. Bunun üzerine yeni yönetim savcı kararı ile gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Hakim ve savcıların oturduğu Başakşehir'de bulunan Ortaköy sitesi yönetimine 'siviller' seçildi. Hakimler site yönetimini vermek istemedi. Yeni yönetim ise savcı kararı ile gözaltına alındı.

Başakşehir'deki Ortaköy Sitesi'nde 7 Temmuz'da yönetici seçimleri yapıldı. Seçimler sonunda Zekeriya Bektaş, Mariye Sarıcı ve Nursel Polat yeni yönetici oldu. Yeni yöneticiler görevi devralmak için dün sitedeki yönetim ofisine gitti.

Aralarında hakimlerin de bulunduğu eski yöneticiler, yönetimi kendilerine devretmeyeceklerini söylediler. Eski ve yeni yöneticiler arasında tartışma çıktı. Yeni yöneticiler, yönetim ofisini kilitleyerek evlerine gitti.

SAVCI, 'SİVİL YÖNETİM' İÇİN GÖZALTI KARARI VERDİ

Patronlar Dünyası'ndan Semih Demirhan'ın haberine göre, bir süre sonra yeni yöneticilerin evlerine gelen polisler, "Yönetim ofisinin anahtarlarını verin yoksa gözaltına alınacaksınız" dedi. Anahtarları vermeyeceklerini, kendilerinin yönetici olarak seçildiklerini söylemelerine rağmen polisleri ikna edemediler.

Eski yönetici "hakimler" yeni yöneticileri savcılığa şikayet etti ve savcı Tuncer Bingöl de gözaltı kararı verdi. Yeni yöneticiler, gözaltına alınarak karakola götürüldü. (Kaynak)

Öne Çıkanlar