İBB’den yeni taksi adımı: 1803 minibüs taksi sistemine dahil ediliyor

İBB’den yeni taksi adımı: 1803 minibüs taksi sistemine dahil ediliyor
İstanbul’da uzun zamandır gündemde olan taksi sorununun çözümü için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni bir adım atacaklarını duyurdu. İhtiyaç fazlası olan 1803 minibüsün taksi sistemine dahil ediliyor.

Artı Gerçek- İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), UKOME kararıyla, tamamlanan raylı sistemlerin ardından ihtiyaç fazlası olan 1803 minibüsün taksi sistemine dahil etmek için çalışma başlattı.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, çalışmanın ayrıntılarını Cumhuriyet ile paylaştı.

Gökçe şunları söyledi:

“Taksiye dönecek minibüsün plaka sahibi ve şoförlerden, ‘Aracımı yeni tip, geniş hacimli, yüksek konforlu bir araç haline getireceğim’ taahhüde alacağız. Bu aracın yolcu ile şoför arasında güvenlik bölmesi olacak. Hijyen koşulları sağlanacak. İstanbulkart’a entegre olacak. Kredi kartı gibi farklı ödeme seçeneklerini kullanacak. Kameralarla denetlenmeyi, anlık şikâyet bildirimi almayı kabul edecek.”

REDDEDİLMİŞTİ, TASKİCİLER ODASI DAVA AÇMIŞTI

İstanbul'da hatları kapanmış minibüs ve dolmuşun taksiye dönüştürülmesi talebi, hükümet temsilcilerinin ağırlıkta olduğu UKOME tarafından reddedilerek defalarca alt komisyona gönderilmişti.

UKOME'de alınan 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüştürülmesi kararına toplantıda red oyu veren ve karara karşı çıkan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne kararın iptali için başvuruda bulunmuştu. (Kaynak)

Öne Çıkanlar