İlçe müftülükleri Erdoğan’ın katılacağı etkinliği için ‘namazlara muafiyet’ getirdi

İlçe müftülükleri Erdoğan’ın katılacağı etkinliği için ‘namazlara muafiyet’ getirdi
Yayınlanma:
A+ A-
Bazı ilçe müftüleri Erdoğan’ın katılacağı program için imamların akşam ve yatsı namazlarından muaf tutulduğunu, camide namaz kıldıracak bir kişinin görevlendirilmesi gerektiğini belirten bir mesaj paylaştı.

Artı Gerçek-Ankara’daki bazı ilçe müftülükleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Diyanet'in etkinliği için “Her din görevlisinin, en az 4-5 kişiyi de alarak iki saat önceden program salonunda hazır olmasını” istedi. İmamlar akşam ve yatsı namazından muaf tutuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde önceki akşam, “Mevlidi Nebi Haftası Açılış Programı” ve “Uluslararası Hafızlık ve Kuranıkerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni” düzenlendi.

Erdoğan, “aile” üzerinden LGBTİ’leri de hedef alarak “Böyle çirkin, garip, gureba akımlar karşısında siz dik durdukça Allah’ın izniyle bu milleti kimse yıkamayacak” diye konuştu.

‘NAMAZDAN MUAF TUTULACAK’

Cumhuriyet’te yer alan habere göre söz konusu program için Ankara ve çevre illerdeki Diyanet personelinin seferber edildiği ortaya çıktı. Katılımcıların çoğunu Diyanet personelinin oluşturduğu toplantı için Ankara’daki merkez ilçe müftülüklerinin mesaj gönderdiği ve personelin yanlarında en az dört kişiyle programa katılmasının istediği öğrenildi.

İmamların “namazdan muaf tutulacağının” belirtildiği mesajda, “Cami görevlilerimizin akşam ve yatsı namazlarından muaf tutulduğundan, camisinde namaz kıldıracak bir cemaatin görevlendirilmesi hususunda gereğini rica ederim” denildi.

‘CAMİLERİ BOŞALTMAK ZORUNDA KALDIK’

Bazı imamların, söz konusu zorunluluktan rahatsız olduğu ve “Camileri boşaltmak zorunda kaldık” dediği öğrenildi. Programın ardından da personele “Yönetim katılımızdan dolayı tebrik etti, memnun kaldılar, teşekkür ederiz” şeklinde dönütte bulunulduğu belirtildi.(Kaynak)

Öne Çıkanlar