İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'yla birlikte CHP grup toplantısına katılacak

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'yla birlikte CHP grup toplantısına katılacak
Yayınlanma:
A+ A-
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yarın TBMM'de CHP grup toplantısına katılacak.

Artı Gerçek- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nu yarın Meclis'te düzenlenecek grup toplantısına davet etti.

Daveti kabul eden İmamoğlu, saat 13.30'da gerçekleştirilecek toplantıda yer alacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 13 bin oy farkla kazandığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin iptal edilmesi üzerine yaptığı basın açıklamasında, "YSK Başkanı'na ve üyelerine hakaret ettiği" gerekçesiyle yargılanmış ve 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası almıştı. Savcılık, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından çarşamba günü verilen cezaya itiraz etmişti.

İmamoğlu, hakkında verilen hapis cezası kararının ardından "İlk gündeki gibi burada ifade edeyim ki; hiç kimsenin hakkını yemedim, hakkımı da yedirmeyeceğim" demişti.

Söz konusu karara tepki göstermek amacıyla Altılı Masa, Saraçhane mitinginde bir araya gelerek İmamoğlu'na desteğini göstermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili ilk kez konuşmuş, "Kendi iç kavgalarını, Bizansvari taht oyunlarını bizim üzerimizden yürütmenin peşindeler" demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldığı bir programda, "İstinaf ve Yargıtay kararı onarsa (İmamoğlu'nu) açığa alma yetkim var" demişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar