İmamoğlu’ndan Gezi tutsakları paylaşımı: Adalet elbet yerini bulacak, hukuksuzluk son bulacak

İmamoğlu’ndan Gezi tutsakları paylaşımı:  Adalet elbet yerini bulacak, hukuksuzluk son bulacak
Yayınlanma:
A+ A-
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Davası sebebiyle tutuklu bulunanlara selam gönderdi. Gezi tutsaklarına özgürlük diyen İmamoğlu, ‘Bütün arkadaşlarımın bir an önce özgürlüklerine kavuşması konusunda var gücümüzle mücadele edeceğiz’ dedi.

Artı Gerçek-İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Davası sebebiyle cezaevinde bulunan şehir planlamacı-akademisyen Tayfun Kahraman ve diğer Gezi tutukluları için video paylaştı.

Arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuşması için tüm var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen İmamoğlu, “Umutla önümüzdeki 2023'teki değişime bakıyorum. Ama umarım ülkemizdeki yargıçlar, savcılar önlerine geldiğinde bu konunun ne kadar adaletsiz bir dosya olduğunu ne kadar adaletsiz bir yargılama olduğunu göreceklerdir” dedi.

‘GEZİ TUTSAKLARINA ÖZGÜRLÜK’

Sosyal medya platformu Twitter’dan video paylaşan İmamoğlu şunları kaydetti:

"Gezi tutsaklarına özgürlük. Aslında bunu şu anda Türkiye'mizde 2022 yılında 21. Yüzyılın göbeğinde söylemek çok üzücü, utanç verici. Tayfun Kahraman kardeşim ve onunla birlikte şu anda ne yazık ki tutsak halde hapiste olan tüm kardeşlerimi, bütün arkadaşlarımın bir an önce özgürlüklerine kavuşması konusunda var gücümüzle mücadele edeceğiz. Ülkemizde adaletin üst seviyede sağlandığı günler bu tür hukuksuzlukları ortadan kaldıracak. Umutla önümüzdeki 2023'teki değişime bakıyorum. Ama umarım ülkemizdeki yargıçlar, savcılar önlerine geldiğinde bu konunun ne kadar adaletsiz bir dosya olduğunu ne kadar adaletsiz bir yargılama olduğunu göreceklerdir. Ben bütün arkadaşlarıma sevgili Tayfun kardeşime özgürlük diyorum.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar