İnce'den 'adam kazandı' açıklaması: 'Mesajı attığım için pişmanım'

İnce'den 'adam kazandı' açıklaması: 'Mesajı attığım için pişmanım'
Yayınlanma:
A+ A-
Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 2018’deki seçim gecesinde ortadan kaybolup “Adam kazandı” mesajı attığı için pişman olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 'Adam kazandı' mesajı için pişman olduğunu açıkladı. İnce, "Bir kere penaltı kaçırdım. O mesajı ben açtım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, 'seçim ikinci tura kaldı'. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu ‘Teke Tek’ programına katıldı. 2018 seçimlerine dair de açıklamalarda bulunan İnce, 'Adam kazandı' mesajını attığı için pişman olduğunu açıkladı.

İnce'nin konuya dair açıklaması şöyle:

"Mansur Yavaş bir kaybetti, bir daha kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 kere kaybetti, ben bir kere kaybettim. Bir kere penaltı kaçırdım. O mesajı ben açtım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, 'seçim ikinci tura kaldı'. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum. CHP görevini yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP. Bu 4 milyon oy demek. Bu kadar sandığa gözlemci koymazsanız. YSK'nın bu belgesi ortada iken bana daha seçim gecesini sormak. Beni satmışlar resmen satmışlar! Binim hatam partime güvenmekti. Ben o gençlik, kadın kolları, ilçe başkanlıkları canım ciğerdi. Yukarıda operasyon yapan bu sistemi göçertti. Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor. Beni o akşam hançerlediler."

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayı olarak seçime girmiş, yüzde 31 oy almıştı. Seçim gecesi canlı yayında İsmail Küçükkaya’ya attığı ve Erdoğan karşısında seçimi kaybettiğini söylediği “Adam kazandı” mesajı uzun süre gündem olmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar