İngiliz turisti taciz eden taksici tutuklandı

İngiliz turisti taciz eden taksici tutuklandı
İstanbul’a turistik amaçlı gelen İngiltere vatandaşı Natalie Spiteri bindiği taksinin şoförü tarafından cinsel saldırıya uğradı. Spiteri'nin şikayeti ile yakalanan taksi şoförü tutuklandı ve hakkında beş yıla kadar hapis cezası ile dava açıldı.

Dinçer GÖKÇE


İSTANBUL - Bakırköy 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya göre, İngiltere vatandaşı Natalie Spiteri, gezi amaçlı İstanbul’a geldi. Bir süre İstanbul’un çeşitli noktalarını gezen Spiteri, kaldığı otele gitmek için taksiye binmek istedi. Spiteri, 60 yaşındaki Şakir T.’nin şoförlüğünü yaptığı taksiyi durdurdu.

3-4 KEZ AYNI ŞEYİ YAPTI

Aracın ön koltuğuna oturan Spiteri, kaldığı otele yaklaştıkları esnada, Şakir T.’nin, bacaklarına dokunduğunu fark etti. Durumdan rahatsız olan Spiteri, tepki gösterse de Şakir T. üç-dört kez aynı hareketini sürdürdü.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Yaşadığı olayın ilk şokunu atlatan Spiteri, şoför hakkında şikâyetçi oldu. Ekipler, sürücü Şakir T.’nin izini bulmak için uzun bir uğraş verdi. Yakalanan Şakir T., hakkındaki suçlamaları ret etti. Şakir T., sorgusu sonrası tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konuldu.

5 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Şakir T. hakkında ‘cinsel saldırı’ suçlaması ile iki yıldan beş yıla kadar hapis istemi ile iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianameyi kabul eden mahkeme, Şakir T.’nin yargılamasına başladı.

Öne Çıkanlar